24 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujmy więc wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.
 1. Jak słyszeliśmy w odczytanym Liście w dniu dzisiejszym rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38). Prawdopodobnie nie spodziewali się tego, że konsekwencją postawienia takiego pytania będzie radykalna zmiana ich życia. Jednym z celów, jakie stawiają sobie wychowawcy, jest pokazanie wychowankom, gdzie będą mogli znaleźć odpowiedzi na ważne dla nich pytania. Dlatego w najbliższych dniach będziemy się modlić o to, by młodzi ludzie kierowali swoje pytania do Jezusa i u Niego szukali rozwiązania swoich problemów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w środę święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz patrona dzieci i młodzieży; w piątek wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy; w sobotę święto świętego Mateusza, apostoła.
 1. W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci i Młodzież – tzw. Suche Dni.
 1. Wszystkich Członków Rady Parafialnej zapraszam na nabożeństwa w środę i po nich o godzinie 19.00 na spotkanie na plebani.
 1. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dlatego najpierw na Mszę świętą, a po niej na spotkanie na zapleczu kościoła zapraszam: w poniedziałek uczniów VIII klas szkoły podstawowej, we wtorek – VII.
 1. Natomiast uczniów klas VI szkoły podstawowej, którzy zaczynają przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania – wraz ze swymi rodzicami – zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie organizacyjne.
 1. Przy okazji kolejny raz przypominam, że w całej naszej archidiecezji obowiązuje zasada, że wspomniany sakrament przyjmuje się w parafii zamieszkania młodzieży, a nie w parafii, na terenie której leży szkoła, do której ona uczęszcza.
 1. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Paweł Grzegorz Cichowlaz, pochodzący z naszej parafii z Martą Renatą Cichowlaz, z domu Świątek, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 31 do 48. Ze względu na pielgrzymkę sprzątanie będzie miało miejsce w piątek po nabożeństwie – około godziny 18.40.
 1. W najbliższą sobotę – 21. września (tradycyjnie w trzecią sobotę miesiąca września) – zapraszam na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Chłopicach. Wyjście na szlak pielgrzymi z naszego kościoła o godzinie 07.00, odpoczynek i herbata będzie około godziny 08.30 przy kościele parafialnym w Morawsku – proszę o zabranie własnego prowiantu. Msza święta w Chłopicach około godziny 10.30. Po niej odpoczynek, herbata i okazja do prywatnej modlitwy, a następnie wspólna Droga Krzyżowa. Do tego pielgrzymowania zachęcam wszystkich, przede wszystkim naszą młodzież, tym bardziej, że w tym tygodniu obchodzimy święto świętego Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Dodam, że wracamy także pieszo. Osoby, które pójdą tylko w jedną stronę proszę, by powrotny przejazd załatwiły sobie we własnym zakresie.