26 Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w środę – świętych Aniołów Stróżów; w piątek – świętego Franciszka z Asyżu, zakonnika; w sobotę – świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Bardzo serdecznie zachęcam do brania w nich udziału i w ogóle do odmawiania różańca. Tym bardziej, że za odmówienie cząstki różańca zyskuje się odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych, ilekroć odmawia się go w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie lub innej wspólnocie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu (nawet lekkiego), spowiedź i Komunia święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie będą rozpoczynać się w kościele o godzinie 17.30, a po nich, około godziny 18.00, będzie Msza święta. Natomiast w niedziele nabożeństwa te będą o godzinie 15.30. Dzieci będą otrzymywać okolicznościowe obrazki.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym w czwartek Msza święta będzie wyjątkowo o godzinie 17.30, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziła róża dziecięco-młodzieżowa Mai Lemiech. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i zakończy Litanią do Krwi Pana Jezusa o godzinie 19.00. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z miesiąca września. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę – w połączeniu z nabożeństwem październikowym – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed nabożeństwem pod chórem. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od godziny 16.30 do 17.30. Bardzo proszę, by ze spowiedzi korzystać w ciągu całego tygodnia, gdyż w piątek będę spowiadał sam.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.20 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo październikowe i Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Kolejowej, numery od 76 do 106, łącznie z blokami.