9 rocznica Konsekracji

IMG_0002

Boże, nasz Ojcze, Ty w swojej Opatrzności powołałeś do istnienia Kościół święty, który jest znakiem i narzędziem zbawienia ludzi. Przez posługę biskupów i kapłanów troszczysz się o to, by Twój lud wzrastał w wierze i miłości.
Dzisiaj – obchodząc liturgicznie dziewiątą rocznicę konsekracji naszego nowego kościoła parafialnego – w sposób szczególny dziękujemy Ci za powstanie tej nowej świątyni i jej konsekrację w dniu 31. 10. 2010 roku, przez posługę ks. abpa Józefa Michalika, metropolity przemyskiego i przy obecności wielu osób duchownych i rzeszy wiernych. Dziękujemy za obecność i działanie w tym szczególnym dla nas budynku Ducha Świętego; za przykład życia i opiekę naszych patronów: świętego Józefa i Matki Bożej Pocieszenia.
Z wdzięcznym sercem, prosimy Cię Panie, błogosław wszystkim ludziom, którzy w ciągu zaledwie kilku lat, z odwagą i z żywą wiarą doprowadzili do powstania tego kościoła. W swoim miłosierdziu przyjmij do Siebie wszystkich, którzy na przestrzeni tych lat budowy spośród nas odeszli. Swoją opieką otaczaj wszystkich kapłanów i siostry zakonne, którzy pracowali w tutejszej parafii i posługują obecnie naszej wspólnocie. Niech twoja dobroć i miłosierdzie towarzyszy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do powstania tej świątyni, czy to ofiarując swoją chorobę i cierpienie w tej intencji, czy też w modlitwie polecając Bogu to dzieło, czy też datkami materialnymi, a także niejednokrotnie ofiarując pracę swoich rąk przyczyniał się do wzrostu tej budowli i upiększając jej obejście.
Niech radosny czas świętowania tej rocznicy będzie dla nas kolejnym wezwaniem do pogłębienia naszej więzi z Chrystusem, naszym Zbawicielem i jeszcze większego zaangażowania dla dobra naszej wspólnoty, tak byśmy stawali się, jak najlepszymi uczniami Chrystusa, a ten kościół zawsze traktowali, jak rodzinny dom i pogłębiali tutaj naszą wiarę.
Ty wiesz, najłaskawszy Boże, że wciąż potrzebujemy Twojego błogosławieństwa, aby w dalszym ciągu kontynuować kolejne prace, a przede wszystkim, by przy tej świątyni budować Kościół, jako wspólnotę ludzi, którzy stanowią tutejszą parafię.
Duchu Święty! Udzielaj nam mądrości z nieogarnionej swojej skarbnicy, byśmy rozbudzeni Twoimi darami byli szczyptą soli tej ziemi. Ogarnij nas wszystkich tu dziś zgromadzonych i wyzwalaj ku prawdzie, dobru i pięknu!
Dobry Ojcze, prowadź nas dalej po drogach wiary i umacniaj swoimi darami, abyśmy dotarli do celu naszego pielgrzymowania i zamieszkali na wieki w Twoim Królestwie razem z naszymi patronami: Maryją i Józefem. Amen. Tak niech się nam stanie!