Uroczystość Chrystusa Króla

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. W tym też dniu siostra Ancilla – nasza zakrystianka – obchodzić będzie imieniny, wszak Jej imię z chrztu to Katarzyna, dlatego w sposób szczególny pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach; w sobotę święto świętego Andrzeja, apostoła.
  1. W najbliższy piątek – 29. listopada – nasza parafia jest włączona w archidiecezjalną adorację Najświętszego Sakramentu. Jej główną intencją jest usilna prośba o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, a także modlitwa za powołanych. Porządek – według ulic i kolejnych godzin – jest wywieszony na tablicach ogłoszeń oraz umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Bardzo proszę, by się z nim zapoznać i na miarę swoich możliwości – wszak jest to dzień pracy, nauki i różnych zajęć – zachęcam do adorowania Najświętszego Sakramentu. Jeśli ktoś nie będzie mógł być w kościele w wyznaczonych godzinach, oczywiście może przyjść w czasie dla siebie dogodnym. Adoracja rozpocznie się po dodatkowej Mszy świętej, która będzie o godzinie 08.00, a zakończy przed Mszą świętą o godzinie 17.00.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. W czasie tej Mszy będzie miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia ministrantów. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.
  1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, a więc między innymi czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia oraz szczególnego przygotowania się na Paruzję, czyli ponowne przyjście Chrystusa na ziemię. Począwszy od przyszłej niedzieli przez cały okres Adwentu starajmy się o tych spotkaniach z Chrystusem w sposób szczególny pamiętać i do nich dobrze się przygotowywać.
  1. Jak co roku przed Bożym Narodzeniem – od przyszłej niedzieli – będą do nabycia świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena jednej świecy wynosi minimum 6 złotych. Gdyby jednak ktoś chciał podarować na ten cel więcej, jest to jak najbardziej możliwe i mile widziane, gdyż dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest, jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji. Pragnę poinformować, że będzie też można nabywać opłatki na stół wigilijny. W niedziele opłatki i świece będą rozprowadzane przez siostry przy stoliku pod chórem, natomiast w dni powszednie w zakrystii. Przy składaniu ofiar za opłatki proszę o życzliwą pamięć o tym, że stanowią one część wynagrodzenia za posługę siostry zakrystianki i pana organisty.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Wąskiej, numery od 1 do 12.