4 Niedziela Adwentu

  1. W poniedziałek i we wtorek Msze święte roratnie będą o godzinie 07.00. Serdecznie zapraszam, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli.
  1. Jutro przypada rocznica święceń biskupich, a we wtorek dzień imienin ks. arcybiskupa Adama Szala – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  1. 24. grudnia swoje imieniny obchodzi również siostra Ewa – przełożona Domu naszych Sióstr. Pamiętajmy więc w modlitwie także i o niej.
  1. We wtorek wieczorem będziemy przeżywać wigilię Narodzenia Pańskiego, szczególną chwilę oczekiwania na te radosne Święta. Wtedy też zasiądziemy przy wspólnym stole, by przede wszystkim w gronie rodziny i przyjaciół podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spożyć wieczerzę wigilijną. Dlatego – jak co roku – bardzo proszę, postarajmy się o to, by przy tym stole nie zabrakło nikomu miejsca i by nikt nie czuł się samotny. Przede wszystkim miejmy w naszym sercu miejsce dla Pana Boga i drugiego człowieka. Niech to będzie wieczór zgody i podania sobie otwartej dłoni w geście miłości, przyjaźni, a jeśli to potrzebne także i przebaczenia. Zachowajmy również nasze polskie zwyczaje i tradycje związane z tym dniem oraz wieczorem. Niech to będzie więc wieczerza z tradycyjnymi polskimi potrawami; niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii – mówiącej o narodzinach Jezusa i śpiewania kolęd. O północy będzie Pasterka. W jej radosne przeżywanie wprowadzi nas Nasz Chór Parafialny, który w naszym kościele zaśpiewa kolędy. Dlatego zapraszam wszystkich pół godziny przed Pasterką na mini koncert kolęd. Taca z pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę Dzień Narodzenia Pańskiego. Msze święte będą tylko przed południem, mianowicie o godzinie 08.00 i o 10.30. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 16.00; w czwartek święto świętego Szczepana. Msze święte, tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godzinie 08.00, 10.30 i o 16.00. Po każdej Mszy świętej poświęcenie owsa; w piątek święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty – zgodnie z tradycją na Mszy świętej błogosławieństwo wina. Dodam, że w najbliższy piątek – mimo Oktawy Bożego Narodzenia – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – zachęcam do jej przestrzegania. Niemniej jednak, by wiele osób nie miało konfliktu sumienia, pytając, czy w tym świątecznym okresie można sięgnąć po nagromadzone pokarmy mięsne, odpowiadam: jako proboszcz udzielam na ten dzień wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii dyspensy od wstrzemięźliwości, od pokarmów mięsnych. Osoby, które będą korzystać z tej dyspensy proszę, by odmówiły dowolną modlitwę w intencjach ojca świętego Franciszka oraz za rodziny, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy; w sobotę święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Szkolnej.
  1. Podziękowania kieruję też pod adresem osób, które przygotowały świąteczny wystrój świątyni i jej obejścia oraz zaangażowały się w różne przedświąteczne prace, a więc: siostry Ancilli oraz panów: Tadeusza Plęsa, Włodzimierza Warchoły, Tadeusza Żołnierza, Edwarda Buczka, Michała Serkisa, Marcina Bałandy, Józefa Siedlarza, Marka Nowaka i Tadeusza Nakonecznego. Dziękuję również osobom, które ofiarowały choinki.