Święto Świętej Rodziny

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek zakończenie Roku Pańskiego 2019. Msza święta dziękczynna z okolicznościowym nabożeństwem będzie odprawiona o godzinie 16.00. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu: „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – tym bardziej więc zachęcam do licznego udziału; w środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to początek Roku Pańskiego 2020. W tym też dniu obchodzi się Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o 08.00. 10.30 i 16.00. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Hymn ten będziemy śpiewać podczas każdej Mszy świętej, jako pieśń do Ducha Świętego, przed Liturgią Słowa; w czwartek święto świętego Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek więc, po Mszy św. o godzinie 17.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziła róża pani Renaty Smorąg. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa o godzinie 18.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z miesiąca grudnia. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed nabożeństwem pod chórem. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwami.
  1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.
  1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie gościł ks. Adam Boruta, który pracuje w Kazachstanie. Na Mszach świętych wygłosi okolicznościowe kazania, a po zakończonych Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na cele związane z jego tamtejszą posługą.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Sportowej.
  1. Na koniec dodam, że wizyta duszpasterska, czyli tzw. kolęda rozpocznie się tradycyjnie po Święcie Trzech Króli, czyli 07. stycznia. Z pewnością zauważyliście, że jej porządek jest już umieszczony na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.