3 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto świętego Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie błogosławionego Bronisława Markiewicza, kapłana; w piątek – świętego Jana Bosko, kapłana; w przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej, dlatego podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia gromnic. Drugi lutego obchodzony jest też jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego z tej okazji naszą modlitwą obejmujmy osoby powołane to tej formy życia i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane w tym dniu po Mszach świętych do puszek przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie więc nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca. O godzinie 15.30 będzie więc zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Jacek Adam Kiełb, syn Stanisława i Zofii Słoma, pochodzący z naszej parafii, z Moniką Widlińską, córką Mariana i Ireny Kostyła, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Tym razem do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 78 do 95. Ze względu na to, że choinki będą rozbierane w poniedziałek po Święcie Matki Boskiej Gromnicznej, tym razem do sprzątania, na prośbę siostry Ancilli zapraszam w poniedziałek – 03. lutego, na godzinę 15.00.

6. W poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Bardzo serdecznie dziękuję wraz z ks. Piotrem za życzliwe, ciepłe przyjęcie nas w Waszych domach i rodzinach, za podzielenie się różnego rodzaju sprawami i uwagami. Bóg zapłać za złożone i składane w dalszym ciągu – z racji kolędy – ofiary. Także i za te przekazane ministrantom. My ze swojej strony zapewniamy Was o naszej modlitewnej pamięci, głównie w tych sprawach, które Was nurtują i sprawiają życiowe problemy. Polecamy Bogu w sposób szczególny te rodziny i sąsiadów, którzy w dalszym ciągu nie umieją się ze sobą porozumieć, nawet przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. W modlitwie polecamy również te osoby, które żyją w związkach niesakramentalnych, by potrafiły uporządkować swoje życiowe sprawy, zgodnie z prawem Bożym – odnosi się to oczywiście do tych osób, które nie mają żadnych przeszkód. Tym osobom, które mają różne przeszkody chcę powiedzieć kolejny raz, że macie miejsce we wspólnocie Kościoła i we wspólnej modlitwie. Razem z ks. Piotrem zapewniamy o naszej nieustannej pamięci modlitewnej, a Was wszystkich proszę o wsparcie modlitewne tych małżeństw i rodzin, które na różne sposoby zostały dotknięte zranieniami i rozpadem – uwierzcie, że ich liczba ostatnio bardzo wzrosła, a na tym cierpią głównie dzieci. Prosimy też o to, by osoby, które bardziej czy mniej zaniedbują spotkania z Chrystusem podczas niedzielnych Mszy świętych zrozumiały, że są to spotkania miłości i przyjaźni z samym Panem Bogiem. Naszą modlitwą obejmujemy także te osoby i te rodziny, których nie było w domach. W dwóch nie życzono sobie wyraźnie kolędy – szanuję ich wybór – oby oni szanowali innych. W kilku domach była tzw. „nieobecność dyplomatyczna”. Gdyby ktoś z tych „przeszkodzonych” osób chciał odwiedzin, proszę to zgłosić. Dodam, że ci, którzy byli faktycznie przeszkodzeni znaleźli czas i sposób, by zaprosić w innym dniu – my nie robiliśmy przeszkód. Jeszcze raz wszystkim za wszystko bardzo serdecznie dziękuję, Bóg zapłać! Dodam, że te wszystkie sprawy, o których wspomniałem złączymy we wspólnej modlitwie w najbliższą środę podczas nowenny do świętego Józefa.

7. Kończą się ferie, a ja chcę już teraz zaproponować pielgrzymkę podczas najbliższych wakacji. Było by to pielgrzymowanie po Bałkanach (Serbia, Czarnogóra i Bośnia). Odwiedzilibyśmy Belgrad, a w nim m.in. cerkiew św. Sawy – patrona Serbii, cerkiew św. Pestki. Przejechalibyśmy poprzez malownicze pasma Gór Dynarskich. Bylibyśmy w pięknym mieście Czarnogóry – Ulcinij, które zwiedzilibyśmy i gdzie byłby odpoczynek nad morzem. Następnie zwiedzilibyśmy miasta Budva i Kotor (wpisane na listę UNESCO). Z kolei przejechalibyśmy do Bośni i dwa dni spędzilibyśmy w Medjugorie – kto był, to pamięta piękne przeżycia z tego rozmodlonego miejsca. Pielgrzymka odbyła by się w dniach od 09. do 15. lipca br. Jej koszt to 550 złotych i 250 euro. Cena obejmuje zakwaterowanie: pokoje 2,3 – osobowe (hotele **/***) i pensjonat w Medjugorie; wyżywienie zgodnie z programem; przejazd autokarem turystycznym z klimatyzacją; ubezpieczenie NNW, KL; ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony; opiekę pilota; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz system nagłaśniający. Zachęcam więc do wyjazdu. Zapisywać można się u mnie do końca kwietnia. Wpisowe wynosi 300 złotych. Wyjazd – jak zawsze – organizuje Biuro Podróży Matteo Travel z Rzeszowa. Wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.