5 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego, dlatego na Mszę świętą o godzinie 17.00, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, zapraszam wszystkie osoby chore i starsze. Rodziny i sąsiadów tych osób proszę, by pomóc im w dojściu lub dojechaniu do kościoła. Okazja do spowiedzi dla tych osób będzie pół godziny przed Mszą świętą; w piątek wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dlatego najpierw na nabożeństwa, a potem na spotkanie zapraszam: w poniedziałek uczniów klas VIII szkoły podstawowej; we wtorek – klas VII; w środę – klas VI.

3. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni – konkretnie na piąty z witraży. Przy okazji pragnę też poinformować, że w trzecią niedzielę stycznia zebraliśmy 3. 600. 00 złotych, a pewna osoba złożyła na ten cel ofiarę w wysokości 2. 000. 00 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Radosław Dariusz Gil, pochodzący z naszej parafii z Magdaleną Katarzyną Bajorską, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 96 do 126.

6. Podziękowania kieruję również pod adresem osób, które pomagały przy rozbieraniu szopki i choinek, a są to: siostra Ancilla oraz panowie: Józef Siedlarz, Tadeusz Plęs, Marcin Bałanda, Włodzimierz Warchoła, Michał Serkis, Edward Buczek, Grzegorz Ostafiński, Józef Maciaszek, a także Tadeusz Żołnierz.

7. Pragnę poinformować, że do Rady Parafialnej – nowej kadencji – zostali włączeni (zarówno z wyboru, jak i z nominacji): Balicki Stanisław, Bałanda Jerzy, Brzeziński Wojciech, Gwóźdź Andrzej, Kobyłko Tadeusz, Kowal Monika, Krzeszowski Paweł, Majka Elżbieta, Mazurkiewicz Dorota, Nowak Marek, Oronowicz Tomasz, Oronowicz Wiesław, Serkis Michał, Siara Krzysztof, Siedlarz Józef, Smereka Jan, Sobień Jerzy, Warchoła Włodzimierz, Wawrzyszko Marta, Wilczyński Robert i Żołnierz Tadeusz. Wszystkie te osoby zapraszam na nabożeństwa w środę, a później na godzinę 18.00 na spotkanie na plebani. Wtedy m.in. odbędzie się zaprzysiężenie Rady Parafialnej przez dziekana, ks. prałata Andrzeja Surowca.