Przypomnienie

W czwartek – 19. marca – przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, naszego Patrona. Dla naszej Parafii jest to więc dzień odpustu i nosi rangę uroczystości. Niemniej jednak, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, a zarazem stosując się do zaleceń Episkopatu  Polski, naszego Księdza Arcybiskupa oraz zarządzeń Władz Świeckich zachęcam do pozostania w domach i skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej, na tych samych zasadach, jak to było podane odnośnie dyspensy od uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych.

Przypominam też, że w czwartek od godziny 09.00 do 10.00 kościół będzie otwarty i wraz z ks. Piotrem będziemy udzielać Komunii świętej. Bardzo więc proszę, by z tej możliwości skorzystały przede wszystkim osoby, które w tym czasie nie pracują i uczniowie. Gdyby się okazało, że w jednym momencie przyjdzie zbyt dużo osób, to proszę, by równocześnie nie wchodzić do kościoła – jest piękna pogoda, można więc chwilę zaczekać i „wymieniać się” przy wchodzeniu i wychodzeniu. Po południu będzie Msza święta o godzinie 17.00.

Tym osobom, które mimo wszystko wybiorą się do kościoła przypominam, że dalej obowiązuje nakaz, że na jednym nabożeństwie w kościele może być tylko 50 osób. Proszę też, by zachować od siebie bezpieczną odległość i stosować się do podstawowych zasad higieny.

Poniżej, na tej stronie (w „Prośbie ks. Proboszcza”), znajdują się szczegóły dotyczące zyskiwania odpustów.

Z pamięcią modlitewną ks. proboszcz. Janusz Trojnar