Ponowna prośba

W związku z ogłoszonym stanem epidemii, a zarazem stosując się do zaleceń Episkopatu  Polski, naszego Księdza Arcybiskupa oraz zarządzeń Władz Świeckich ponawiam swoją prośbę i zachęcam do pozostania w domach oraz skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. W dalszym ciągu obowiązuje nakaz, że na jednej Mszy świętej, nabożeństwie może być tylko 50 osób. Te osoby, które mimo wszystko wybiorą się do kościoła proszę, by zachowały od siebie bezpieczną odległość i stosowały się do podstawowych zasad higieny. Przypominam również, że w naszym kościele – ze względu na zaistniałą sytuację – odwołane są nabożeństwa Gorzkich Żali i czwartkowe Drogi Krzyżowe dla dzieci. Godziny Mszy świętych niedzielnych i w dni powszednie oraz piątkowej Drogi Krzyżowej pozostają bez zmian. Dodam też, że z ks. Piotrem służymy posługą w konfesjonale w każdym dniu, pół godziny przed nabożeństwami.

Ks. proboszcz, Janusz Trojnar

Transmisje nabożeństw

Niedzielne Msze Święte w Telewizji:

godz. 7.00: TVP 1, TVP Info

godz. 9.00: Polsat News

godz. 9.30: TV Trwam

godz. 10.30: Polsat Rodzina

godz. 11.00: TVP 1

godz. 13.00: TVP Polonia

Niedzielne Msze Święte w Radio:

godz. 7.30: Radio Warszawa

godz. 9.00: Radio Maryja

godz. 9.00: Polskie Radio 1

godz. 11.00: Radio Plus Łódź

godz. 11.00: Radio dla Ciebie

godz. 12.00: Redio eM

godz. 12:30: Radio Plus Radom

godz. 18.00: Radio Warszawa

godz. 19.00: Polskie Radio 1

Msze święte codziennie:

godz. 7.00 – Radio FARA – Msza święta o  oraz po południu według programu;

godz. 7.00 – Msza św. celebrowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach transmitowana w TVP 1

godz. 13.30 – Codzienna Msza św. z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze transmitowana przez Telewizję Trwam

godz. 20.00 – Codzienna, specjalna Msza św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze transmitowana przez TVP3 pasmo ogólnopolskie i na kanale YouToube Jasnej Góry

Gorzkie Żale:

godz. 17.00 w Radio FARA

godz. 17.00 w TV Trwam

Droga Krzyżowa:

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa jest na antenie różnych stacji radiowych. I tak, o godz. 18.30 w Programie 1 Polskiego Radia, w Radiu Maryja po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz w Radiu Jasna Góra o godz. 16:45 i o godz. 23:00. Uczestniczyć w nabożeństwie można również za pośrednictwem rozgłośni diecezjalnych, zarówno poprzez radioodbiorniki, jak i strony internetowe. Lista różnych transmisji jest dostępna na stronie Konferencji Episkopatu Polski: www.episkopat.pl/transmisje-drogi-krzyzowej