4 Niedziela Wielkiego Postu

1. W związku z ogłoszonym stanem epidemii, a zarazem stosując się do zaleceń Episkopatu  Polski, naszego Księdza Arcybiskupa oraz zarządzeń Władz Świeckich ponawiam swoją prośbę i zachęcam do pozostania w domach oraz skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. W dalszym ciągu obowiązuje nakaz, że na jednej Mszy świętej, nabożeństwie może być tylko 50 osób. Te osoby, które mimo wszystko wybiorą się do kościoła proszę, by zachowały od siebie bezpieczną odległość i stosowały się do podstawowych zasad higieny. Przypominam również, że ze względu na zaistniałą sytuację odwołane są nabożeństwa Gorzkich Żali i czwartkowe Drogi Krzyżowe dla dzieci. Godziny Mszy świętych niedzielnych i w dni powszednie oraz piątkowej Drogi Krzyżowej pozostają bez zmian. Dodam też, że z ks. Piotrem służymy posługą w konfesjonale w każdym dniu, pół godziny przed nabożeństwami.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to także Dzień Świętości Życia, dlatego podczas nowenny do świętego Józefa będziemy się modlić o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia, aż do naturalnej śmierci; w czwartek wspomnienie świętego Dobrego Łotra, patrona naszej Archidiecezji.

3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Dawid Janas, syn Zbigniewa i Agnieszki Misiło, pochodzący z naszej parafii z Justyną Bernadetą Golbą, córką Wojciecha i Iwony Maciałek, pochodzącą z parafii Wiązownica – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Spacerowej.

5. W tym roku wyjątkowo nie w zakrystii u siostry, ale na stoliku pod chórem można nabywać paschaliki (8 zł) i baranki (6 zł) na stół wielkanocny (można, a nawet zachęca się, by ofiarować więcej). Są one rozprowadzane przez Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na taki sam cel, jak ze sprzedaży świec wigilijnych – czyli, jako wsparcie dla dzieci potrzebujących pomocy z naszej Archidiecezji.