Apel

W związku z tym, że od dzisiaj do 11. kwietnia br. obowiązuje nakaz, że w Mszach świętych (niedziele i dni powszednie), nabożeństwach, pogrzebach, ślubach może uczestniczyć maksymalnie 5 (pięć) osób – nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl), odwołuję także piątkowe Drogi Krzyżowe w naszym kościele. Apeluję również o pozostanie w domach! Przy liczbie 5, apel ten dotyczy szczególnie każdej niedzielnej Mszy świętej, bo w niedziele tym bardziej łatwo jest o przekroczenie tego limitu, a nie chciałbym: po pierwsze – nikogo wypraszać z kościoła; po drugie – nie chcę byśmy łamali prawo i zagrażali czyjemuś zdrowiu, czy życiu! Bardzo proszę o przekazywanie tej informacji innym osobom.

Jeśli są zamówione Msze święte w jakichś intencjach, będą one odprawiane zgodnie z tym, co ustalono. Bardzo więc proszę Wszystkich Parafian – by pozostając w domu – głównie tym osobom zamawiającym, umożliwić udział w Mszach świętych. Do ofiarodawców zwracam się zaś z prośbą, by udział w tych Mszach ograniczyć do minimum (po wejściu do kościoła – w wyznaczonym miejscu – obowiązuje dezynfekcja dłoni).

Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać po wcześniejszym skontaktowaniu się przez telefon i umówieniu czasu oraz miejsca spowiedzi:

Ks. Proboszcz: 16 623 12 77

Ks. Piotr: 16 621 44 08

Odwołane są wizyty chorych z racji I Piątku miesiąca kwietnia, gdyż Komunię świętą do chorych można zanosić tylko w niebezpieczeństwie śmierci – w formie Wiatyku.

Po raz kolejny zachęcam do włączania się w przeżywanie Mszy świętych i nabożeństw transmitowanych poprzez różne środki społecznego przekazu.

Z darem modlitwy ks. proboszcz, Janusz Trojnar

Więcej szczegółów poniżej w „Zarządzeniu Metropolity”