Msze święte w niedzielę

10. 05. 2020 r.

Ze względu na obowiązujące nadal zarządzenie, co do ilości osób mogących wziąć udział w Mszach świętych oraz przypuszczając, że dość duża część z Was będzie chciała przyjść do kościoła, proponuję w najbliższą niedzielę zwiększoną ilość Mszy świętych oraz, jak się okazuje – sprawdzony w poprzednie niedziele – podział parafii na rejony (bardzo proszę, by do niego się stosować):

Godzina 07.30: Ulice: Południowa, Sportowa i Szkolna

Godzina 09.00: Ulice: Świętej Królowej Jadwigi, Ogrodowa, Pogodna, Kwiatowa, Spacerowa, Dębowa i Wrzosowa;

Godzina 10.30: Ulice: 3-go Maja w Muninie, Wodna oraz 3 Maja i Zbożowa w Jarosławiu;

Godzina 12.00: Ulice: Kolejowa, Krótka i Wąska;

Godzina 16.00: Ulice: Przyjazna, Leśna, Zielona, Słoneczna, Morawska, Długa, Różana, Jasna, Wspólna i Jarosławska.

Przypominam, że wyznaczenie rejonów nie oznacza nałożenia obowiązku przyjścia do kościoła. W dalszym ciągu proszę bowiem o roztropność, korzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i w święta nakazane, tak, by limitu 52 osób dla naszego kościoła nie przekraczać. Przy obecnej sytuacji można sobie też, zamiast w niedzielę, przychodzić do kościoła w dni powszednie – szczególnie przy większych rodzinach, poszczególni członkowie mogą się podzielić na kolejne dni, by nie łamiąc prawa oraz nie narażając zdrowia i życia, każdy w ramach tygodnia mógł być na Mszy świętej. Osoby, które przyjdą do kościoła bardzo proszę, wręcz zobowiązuję do zachowania wszelkich zasad higieny, w tym do dezynfekowania dłoni po wejściu do kościoła, uczestnictwa w obrzędach liturgicznych z zakrytymi ustami i nosem (także przy spowiedzi zasadniczo spowiadamy w konfesjonałach, które są zabezpieczone folią i je dezynfekujemy – wiele osób mówiło, że trudno jest im spowiadać się poza konfesjonałem. Gdyby jednak ktoś chciał się spowiadać poza konfesjonałem, to proszę podejść i to powiedzieć – będziemy do dyspozycji także poza konfesjonałem) oraz zachowania zalecanej odległości od siebie (w nawie kościoła jest 68 długich ławek, plus kilkanaście na chórze. Poza tym duża przestrzeń dla osób stojących. Przy odrobinie dobrej woli można więc zająć miejsca w bardzo bezpiecznej odległości od siebie). Tych, którzy pozostaną w domach, zachęcam do włączania się w modlitwę poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.

Transmisja na żywo z naszego kościoła:

Niedziela (10. 05. 2020 r.) – godzina 10.30

Chcąc oglądać kliknij w poniższy link:

youtube.com/channel/UCzUGiTKv5SO4IuwJLDM9T2g/live 

Bardzo proszę o wzajemne przekazywanie sobie powyższych informacji.

Ks. Janusz Trojnar – proboszcz