5 Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek święto świętego Macieja, apostoła; w sobotę – świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski.

2. W roku 1917 każdego 13-tego dnia miesiąca – od maja do października – trójka dzieci była świadkami objawień Matki Bożej w Fatimie. Dlatego też – począwszy od środy do października, każdego 13-tego dnia miesiąca – w naszej świątyni będą odprawiane nabożeństwa fatimskie. W dalszym ciągu nie można jednak organizować procesji, dlatego w środę najpierw przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię Loretańską, rozdamy dzieciom obrazki i odmówimy Różaniec Fatimski, podczas którego będziemy dziękować za świętego papieża Jana Pawła II z okazji zbliżającej się setnej rocznicy Jego urodzin oraz za Jego przyczyną, a przede wszystkim Tej, Której On powiedział: „Totus Tuus” będziemy prosić o ustanie pandemii. Po zakończonym nabożeństwie będzie Msza święta.

3. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na wykonanie kolejnego z witraży (przedostatniego), który jest w trakcie realizacji. Przy okazji przypominam, że w obecnej sytuacji tym bardziej można to także uczynić na konto naszej parafii: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu. Oddział w Jarosławiu. Nr konta: 68 9096 0004 2001 0000 0794 0001. Gdyby też ktoś chciał,zamiast niedzielnych składek mszalnych, złożyć ofiarę na potrzeby związane z utrzymaniem parafii, to można to uczynić na subkonto parafii: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu. Oddział w Jarosławiu. Nr konta: 41 9096 0004 2001 0000 0794 0002. Pragnę też poinformować, że od trzeciej niedzieli kwietnia do dzisiaj na witraże zebraliśmy 5 300 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! Podziękowania składam również za ofiary składane na rzecz utrzymania parafii.

4. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00  do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 1 do 30.