Msze święte w niedzielę

17. 05. 2020 r.

Ze względu na obowiązujące od 17. maja zarządzenie, że w kościele może być jedna osoba na 10 metrów kwadratowych (w naszym kościele 78 osób) powracamy do 3 Mszy świętych w niedziele. Niemniej jednak proszę, by w dalszym ciągu stosować się do podziału parafii na rejony, by na jednej Mszy świętej nie było zbyt dużo osób (tak, jak do tej pory – co niedzielę – będzie zmiana godziny dla poszczególnych rejonów):

Godzina 08.00: Ulice: Dębowa, Długa, Kwiatowa, Ogrodowa, Pogodna, Południowa, Różana, Spacerowa, Świętej Królowej Jadwigi, Wrzosowa;

Godzina 10.30: Ulice: 3-go Maja w Muninie oraz 3 Maja i Zbożowa w Jarosławiu, Jarosławska, Sportowa, Szkolna, Wodna;

Godzina 16.00: Ulice: Jasna, Kolejowa, Krótka, Leśna, Morawska, Przyjazna, Słoneczna, Wąska, Wspólna, Zielona.

Przypominam, że wyznaczenie rejonów nie oznacza nałożenia obowiązku przyjścia do kościoła. W dalszym ciągu proszę bowiem o roztropność, korzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i w święta nakazane, tak, by limitu 78 osób dla naszego kościoła nie przekraczać (dotyczy to także ślubów, pogrzebów i innych obrzędów liturgicznych). Przy obecnej sytuacji można sobie też, zamiast w niedzielę, przychodzić do kościoła w dni powszednie – szczególnie przy większych rodzinach, poszczególni członkowie mogą się podzielić na kolejne dni, by nie łamiąc prawa oraz nie narażając zdrowia i życia, każdy w ramach tygodnia mógł być na Mszy świętej. Osoby, które przyjdą do kościoła bardzo proszę, wręcz zobowiązuję do zachowania wszelkich zasad higieny, w tym do dezynfekowania dłoni po wejściu do kościoła, uczestnictwa w obrzędach liturgicznych z zakrytymi ustami i nosem(także przy spowiedzi zasadniczo spowiadamy w konfesjonałach, które są zabezpieczone folią i je dezynfekujemy – wiele osób mówiło, że trudno jest im spowiadać się poza konfesjonałem. Gdyby jednak ktoś chciał się spowiadać poza konfesjonałem, to proszę podejść i to powiedzieć – będziemy do dyspozycji także poza konfesjonałem. Spowiadamy codziennie pół godziny przed nabożeństwami) oraz zachowania zalecanej odległości od siebie (w nawie kościoła jest 68 długich ławek, plus kilkanaście na chórze. Poza tym duża przestrzeń dla osób stojących. Przy odrobinie dobrej woli można więc zająć miejsca w bardzo bezpiecznej odległości od siebie). Tych, którzy pozostaną w domach, zachęcam do włączania się w modlitwę poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.

Transmisja na żywo z naszego kościoła:

Niedziela (17. 05. 2020 r.) – godzina 10.30

Chcąc oglądać kliknij w poniższy link:

youtube.com/channel/UCzUGiTKv5SO4IuwJLDM9T2g/live 

Bardzo proszę o wzajemne przekazywanie sobie powyższych informacji.

Ks. Janusz Trojnar – proboszcz