6 Niedziela Wielkanocna

1. Jutro przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji – między innymi – dzisiaj i jutro, podczas nabożeństwa majowego, będziemy dziękować za osobę i pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka. Z tego powodu, że trwa pandemia koronawirusa i nie możemy ucałować Jego relikwii (kropli krwi), które mamy w naszym kościele, dzisiaj i jutro, na zakończenie każdej Mszy świętej otrzymamy błogosławieństwo tymi Relikwiami. Zachęcam też do śledzenia środków społecznego przekazu, w których jest wiele inicjatyw, podjętych z tej okazji (o wielu z nich informuję na naszej parafialnej stronie internetowej).

2. W przyszłą niedzielę w liturgii będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej Archidiecezji również święcenia diakonatu.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe.

4. W piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W środę przypada siódma rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w czwartek czwarta rocznica ingresu do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu ks. abpa Adama Szala. Pamiętajmy więc o nich w naszych modlitwach.

6. Rodziców młodzieży ósmych klas, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania zapraszam na nabożeństwa we wtorek, a po nich na spotkanie organizacyjne w kościele.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Artur Kabziński z Sylwią Szymańską, pochodzący z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00  do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 31 do 48.

9. Tak, jak już informowałem, od dzisiaj zmieniają się przepisy, co do ilości osób w kościele – jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. W naszej świątyni może więc przebywać 78 osób. W związku z powyższym powracamy do trzech Mszy świętych w niedziele i święta. Przy czym, póki co, chciałbym zachować podział parafii na rejony, na poszczególne godziny, tak by nie przekraczać limitu osób (co tydzień, tak, jak do tej pory będzie zmiana godzin dla poszczególnych rejonów, o czym będę informował na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej).