Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Filipa Nereusza, kapłana; w piątek – świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

2. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominam, że przed tą Uroczystością trwa nowenna, podczas której w sposób szczególny modlimy się za tych, którzy dzisiaj w naszej archidiecezji przyjmują święcenia diakonatu oraz za tych, którzy w najbliższą sobotę przyjmą święcenia kapłańskie.

3. Dzieci obchodzące w tym roku pierwszą rocznicę I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszam na nabożeństwa we wtorek, a po nich na spotkanie w kościele.

4. Młodzież ósmych klas, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania, zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie w kościele.

5. We wtorek wypada Dzień Matki, dlatego wszystkie mamy i ich dzieci zapraszam na godzinę 18.00 na nabożeństwo majowe, podczas którego będziemy się modlić za wszystkie mamy – dla żywych będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pocieszenia, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Artur Kabziński z Sylwią Szymańską, pochodzący z naszej parafii – zapowiedź II oraz Mateusz Jarosław Gońciarz, syn Edwarda i Anny Demskiej, pochodzący z parafii Michałówka z Eweliną Joanną Iskrą, córką Tadeusza i Anny Leja, naszą parafianką – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

7. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00  do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 49 do 75.

8. Podziękowania kieruję też pod adresem państwa Gmyrków za ofiarowane kwiaty przy naszych kościołach i krzyżach.

9. W dalszym ciągu proszę o udział w Mszach świętych niedzielnych, dostosowując się do podziału parafii na rejony, tak by nie przekraczać limitu 78. osób w naszym kościele – szczegóły podam na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej. Zapraszam też na nabożeństwa majowe – ostatni tydzień. Przypominam, że w dni powszednie są one o godzinie 18.00, a w niedziele o 15.30. Szczególne zaproszenie kieruję do młodzieży, gdyż ona najmniej na tych nabożeństwach jest widoczna.