Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Z racji dzisiejszej Uroczystości, za to, że odśpiewaliśmy przed Liturgią Słowa hymn: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego. Natomiast o godzinie 15.30 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszam.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 18.00; w środę wspomnienie świętego Karola Lwangi i Towarzyszy w męczeństwie; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.

3. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które w dni powszednie będą po Mszach świętych, a w niedziele o godzinie 15.40. Jutro jest też Międzynarodowy Dzień Dziecka, dlatego w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy się modlić za wszystkie dzieci z naszej parafii.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej będzie więc wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadziły siostry różańcowe z róży pani Teresy Chmielowicz; po nim adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią Serca Pana Jezusa o godzinie 19.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, a po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z pierwszego piątku miesiąca marca (w kwietniu i maju nie odwiedzaliśmy chorych). Gdyby ktoś się obawiał odwiedzin, ze względu na stan epidemiczny, to proszę odwiedziny w danym domu imiennie odwołać. Gdyby zaś byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej – w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym – nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek od 17.00 do 18.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I choć dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, to dopiero za tydzień dobiega końca czas komunii wielkanocnej. Jeśli więc ktoś nie spełnił tego obowiązku, wynikającego z przykazania kościelnego, a przede wszystkim nie skorzystał z daru Bożego miłosierdzia, który wypływa z sakramentu pokuty i pojednania, tym bardziej zachęcam, by to uczynić.

6. Przyszła niedziela jest też pierwszą niedzielą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo czerwcowe i Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

7. Rodziców młodzieży, która 10. czerwca ma przyjąć sakrament bierzmowania zapraszam na nabożeństwa we wtorek, a po nich na spotkanie w kościele.

8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Mateusz Jarosław Gońciarz, pochodzący z parafii Michałówka z Eweliną Joanną Iskrą, naszą parafianką – zapowiedź II oraz Dawid Łukasz Foremny, syn Józefa i Ireny Cieleckiej, pochodzący z parafii Jodłówka z Sylwią Anną Wyczawską, córką Bogusława i Bogumiły Fabińskiej, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

9. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00  do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 76 do 106, łącznie z blokami.

10. Z dniem dzisiejszym został zniesiony limit osób w kościele. W związku z powyższym – jak informowałem na różne sposoby – nie ma już podziału parafii na rejony. Co więcej, od przyszłej niedzieli – 7. czerwca 2020 r. włącznie – zostaje także odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Warto więc pamiętać o tym, co mówi Katechizm Kościoła Katolickiego w numerze 2181: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. Serdecznie zapraszam Was Wszystkich do wspólnej modlitwy w naszej świątyni, przede wszystkim w niedziele i święta. Proszę pamiętać, że w kościele obowiązuje nadal noszenie maseczek. Do dyspozycji jest też dozownik ze środkiem do dezynfekcji dłoni. Dodam, że dzisiaj transmitowana jest w internecie (na żywo) suma o godzinie 10.30. Następne transmisje będą tylko z okazji różnych uroczystości.