Boże Ciało

1. Przypominam, że po Mszy świętej o godzinie 08.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa i procesja wokół kościoła (za udział w tej procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami); po południu o godzinie 15.40 nabożeństwo czerwcowe i o 16.00 Msza święta.

2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze święte w dni powszednie będą o godzinie 18.00, a po nich nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W niedzielę zaś procesja ta będzie miała miejsce po sumie. Zapraszam do licznego udziału w tych nabożeństwach, w sposób szczególny zachęcam dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami.

3. Jutro – w piątek – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

4. Z kolei w sobotę – 13. czerwca – na dodatkowej Mszy świętej o godzinie 16.00 dzieci z czwartych klas szkoły podstawowej będą obchodzić pierwszą rocznicę I Komunii świętej. Dla nich i ich rodzin spowiedź święta będzie w piątek od godziny 17.00 do 18.00.

5. W sobotę też o godzinie 18.00 będzie Msza święta, po niej procesja wokół kościoła – Oktawa Bożego Ciała – a po niej Nabożeństwo Fatimskie.