11 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za odmówienie w tym dniu Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Z racji Uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. W dalszej części oktawy Bożego Ciała Msze święte w dni powszednie będą o godzinie 18.00, a po nich nabożeństwa czerwcowe i procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież. W czwartek zakończenie oktawy – błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków o tej samej porze.

3. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że od trzeciej niedzieli maja zebraliśmy 10 950 złotych (w tym są: składka z trzeciej niedzieli maja, ofiary indywidualne, wpłaty na konto parafii oraz dar ołtarza rodziców dzieci rocznicowych i młodzieży bierzmowanej), za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać. Dodam też, że szósty witraż jest w trakcie wykonywania, a projekt siódmego został wykonany i opłacony.

4. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci obchodzących pierwszą rocznicę I Komunii świętej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 1 do 20.

5. Jak już informowałem – ze względu na koronawirusa – pielgrzymka (Serbia, Czarnogóra, Bośnia) nie może się odbyć w zaplanowanym terminie (09-15. lipca 2020 r.). W związku z powyższym wszystkie osoby, które na nią się zapisały i wpłaciły wpisowe oraz wszystkich tych, którzy chcieliby z nami wybrać się na pielgrzymi szlak zapraszam w piątek – 19. czerwca br. na Mszę świętą i spotkanie po niej około godziny 18.45. Na tym spotkaniu podjęlibyśmy decyzję czy, a jeśli tak, to na kiedy wspomnianą pielgrzymkę przełożyć – czy na sierpień tego roku, o ile to będzie możliwe, czy na przyszły rok, a może wybrać się na pielgrzymi szlak w naszej Ojczyźnie. W czasie tego spotkania poruszylibyśmy także temat zaplanowanej na koniec września tego roku dwudniowej pielgrzymki na Roztocze. Na spotkaniu będzie pani Ania z Biura Podróży Matteo Travel. Serdecznie zapraszam.