12 Niedziela Zwykła

1. W środę w liturgii będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela – on w wodach Jordanu dokonał chrztu pokuty Jezusa Chrystusa. Jak pamiętacie, z powodu koronawirusa, w Wigilię Paschalną nie można było poświęcić wody, którą między innymi tradycyjnie, co roku, zabieraliście do swoich domów – upamiętniając nasz chrzest w Duchu Świętym. Dlatego w środę na Mszy świętej, w dniu uroczystości Jana Chrzciciela, poświęcę wodę, którą można będzie zabrać do Waszych Rodzin (w kaplicy chrztu będzie ona dostępna od środy do przyszłej niedzieli włącznie – tak, jak to można było czynić w poprzednich latach, w Okresie Wielkanocnym. Proszę byście przynieśli ze sobą, potrzebne do tego naczynia).

2. We wtorek – 23. czerwca – obchodzić będziemy Dzień Ojca. Dlatego podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy się modlić w intencji ojców – by żywym Pan Bóg błogosławił, święty Józef miał ich w swojej opiece, a zmarli, by mogli cieszyć się oglądaniem twarzą w twarz Ojca niebieskiego.

3. W piątek – 26. czerwca – zakończenie roku szkolnego. Niestety, z powodu koronawirusa,  to wydarzenie nie będzie mogło przebiegać tak, jak zawsze. Nie będzie więc specjalnej, przedpołudniowej Mszy świętej dla szkoły. Niemniej jednak zapraszam, by w ciągu tygodnia – przed nabożeństwami – skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W sposób szczególny zapraszam też na Msze święte, by podziękować Bogu – głównie w piętek o godzinie 18.00.

4. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 21 do 50.

5. Jak doskonale wiecie, koronawirus w naszej okolicy rozpoczął mocny atak. Dlatego, jak zawsze do tej pory, tak i teraz, bardzo Was proszę uważajcie na siebie i dbajcie o siebie – szczególnie w miejscach, gdzie jest kontakt z innymi ludźmi (taka uwaga na marginesie – gdy u nas nie było większego zagrożenia, to były drakońskie obostrzenia i większość do nich się stosowała. Teraz, gdy jest wiele zachorowań – niektóre obostrzenia dalej obowiązują – pewne osoby mocno to lekceważą). Stosujcie – dobrze Wam znane – przepisy sanitarne. W kościele też proszę o zasłanianie ust i nosa, dezynfekowanie dłoni i na ile to się da, zachowywanie zalecanych odległości od siebie.