14 Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz o 16.00 Msza święta. Po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz osób poszkodowanych w powodzi z naszej archidiecezji.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w środę – świętego Jana z Dukli, kapłana – patrona naszej archidiecezji; w sobotę święto świętego Benedykta, opata – patrona Europy.

3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Kamil Trelka, syn Zbigniewa i Teresy Łagockiej, pochodzący z naszej parafii z Ewą Elżbietą Skitał, córką Waldemara i Alicji Misiąg, pochodzącą z parafii w Tywoni – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

4. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy Południowej, numery od 73 do 99.

5. Podziękowania kieruję też pod adresem panów: Józefa Siedlarza, Wiesława Oronowicza, Tadeusza Żołnierza, Włodzimierza Warchoły i Wojciecha Smorąga za wykonanie pewnych, niezbędnych prac w kościele.

6. Bardzo proszę o wpłacanie prenumeraty na III kwartał za czasopisma: „Niedziela” – 78 i „Źródło” – 65 złotych.

7. Na tablicy ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej umieściłem informacje dotyczące programu „Pogodne Wzrastanie”, który będzie realizowany w Domu Opieki Dziennej w Jarosławiu. Program dotyczy osób po 60. roku życia. Zachęcam do zapoznania się z nim – naprawdę warto!

8. Po raz kolejny – tym bardziej, że koronawirus w naszym niedalekim otoczeniu atakuje coraz bardziej – apeluję i proszę Was bardzo o przestrzeganie w miejscach publicznych znanych i nadal obowiązujących zasad sanitarnych; także w kościele – o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni. Tak, jak już nieraz mówiłem, prośmy Pana Boga i naszych Patronów o pomoc i opiekę, ale też ze swojej strony róbmy wszystko, co od nas zależy, by powstrzymać zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia!