16 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie błogosławionego Czesława, kapłana; w środę święto świętej Marii Magdaleny; w czwartek – świętej Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy – patronki Europy; w piątek wspomnienie świętej Kingi, dziewicy; w sobotę święto świętego Jakuba, apostoła.

2. W związku z rozpoczętym dzisiaj 21. Tygodniem Świętego Krzysztofa, obchodzonym pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” i ze wspomnieniem świętego Krzysztofa – patrona kierowców – obchodzonym 25. lipca, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz stowarzyszenia MIVA Polska, które wspiera polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

3. W przyszłą niedzielę – 26. lipca – w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się spotkanie rodzin księży diecezjalnych i zakonnych, rodzin sióstr zakonnych i kleryków. Szczegóły umieściłem na naszej parafialnej stronie internetowej.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Jarosławskiej, numery od 1 do 17.

5. Na tablicy ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej umieściłem prośbę Pani Wójt dotyczącą apelu Wojewody Podkarpackiego i Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w powiecie jarosławskim. Ze swojej strony proszę o zapoznanie się z nią i stosowanie się do zawartych tam zaleceń.