17 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie świętej Marty; w piątek – świętego Ignacego z Loyoli, kapłana; w sobotę – świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. Jutro – 27. lipca – wypada 27. rocznica śmierci księdza kanonika Stanisława Sondeja, wieloletniego proboszcza w Muninie. Dlatego też w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy świętej będzie nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, dlatego – w nawiązaniu do wieloletniego już zwyczaju – pod chórem wyłożona jest księga abstynencka na tenże miesiąc. Zachęcam do włączenia się w dzieło abstynenckie.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Artur Paweł Korecki, syn Ryszarda i Adeli Pazowskiej, pochodzący z Jarosławia, parafia pw. Chrystusa Króla z Kingą Darią Zawiślak, córką Ireneusza i Renaty Rydzy, pochodzącą z naszej parafii; Krystian Marek Dupel, syn Zbigniewa i Krzysztofy Półtorak, pochodzący z naszej parafii z Agnieszką Anną Kaczmar, córką Wiesława i Danuty Stefanko, pochodzącą z parafii w Laszkach oraz Kamil Wójcik, syn Jana i Magdaleny Wawrzyszko, pochodzący z naszej parafii z Małgorzatą Szybą, córką Władysława i Elżbiety Baradziej, pochodzącą z parafii w Prandocinie – zapowiedzi I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

7. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Jarosławskiej, numery od 18 do 46.