18 Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz o godzinie 16.00 Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Jana Marii Vianney’a, kapłana – patrona proboszczów; w czwartek święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę wspomnienie świętego Dominika, kapłana.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dlatego w czwartek po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadziła Róża pani Marii Bichajło. Po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Krwi Pana Jezusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00. Z przykrością informuję, że ze względu na to, że w naszej okolicy bardzo rozprzestrzenia się koronawirus w ten piątek, w dalszym ciągu, nie odwiedzimy chorych w ich domach, by nie stwarzać dodatkowego zagrożenia – przechodząc z domu do domu (a jest ponad 20 chorych). Gdyby była potrzebna pilna wizyta u jakiegoś chorego proszę to zgłaszać indywidualnie. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od 17.00 do 18.00.

4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Artur Paweł Korecki, pochodzący z Jarosławia, parafia pw. Chrystusa Króla z Kingą Darią Zawiślak, pochodzącą z naszej parafii; Krystian Marek Dupel, pochodzący z naszej parafii z Agnieszką Anną Kaczmar, pochodzącą z parafii w Laszkach oraz Kamil Wójcik, pochodzący z naszej parafii z Małgorzatą Szybą, pochodzącą z parafii w Prandocinie – zapowiedzi II. Maciej Urban, syn Aleksandra i Aleksandry Lutyńskiej, pochodzący z parafii w Dynowie z Aleksandrą Moniką Majką, córką Krzysztofa i Elżbiety Mrozowicz, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

5. W nawiązaniu do odczytanego przed chwilą Listu przypominam, że pod chórem wyłożona jest księga abstynencka oraz deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

6. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Wąskiej, numery od 1 do 12.