19 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek wspomnienie świętej Klary, dziewicy; w piątek – świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwana Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w tym dniu będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godzinie 08.00, 10.30 i 16.00. Na Mszach świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

2. W czwartek – 13. sierpnia – wypada czwarte w tym roku nabożeństwo fatimskie. Dlatego godzinie 18.00 będzie Msza święta, a po niej z figurą MB Fatimskiej wyruszymy w procesji wokół kościoła i odmówimy różaniec. W ten sposób – między innymi – będziemy mieli okazję do duchowego pielgrzymowania razem  z tymi, którzy w tych dniach wędrują do różnych sanktuariów maryjnych, także do naszej Kalwarii Pacławskiej, choć w tym roku są duże zmiany w programie odpustu.

3. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że od trzeciej niedzieli lipca zebraliśmy 7. 450. 00 złotych (w tym są: składka z trzeciej niedzieli lipca, ofiary indywidualne oraz wpłaty na konto parafii), za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Maciej Urban, pochodzący z parafii w Dynowie z Aleksandrą Moniką Majką, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Wąskiej, numery od 13 do 28. Ze względu na sobotnią Uroczystość sprzątanie będzie w piątek po Mszy świętej, czyli około godziny 18.40.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek. Zebrane ofiary, za pośrednictwem „Caritas Polska”, zostaną przekazane na rzecz osób poszkodowanych podczas wybuchu w Bejrucie.

7. Po raz kolejny proszę i apeluję o przestrzeganie zasad sanitarnych, szczególnie w miejscach publicznych (także w kościele). Jak widzicie i słyszycie koronawirus nie daje za wygraną – ilość osób zakażonych w naszym powiecie to ponad jedna trzecia z całego województwa podkarpackiego. Żółta strefa o czymś świadczy! Dbajmy więc o zdrowie i życie swoje oraz innych osób – to jeden z przejawów przykazania miłości bliźniego!