Uroczystość odpustowa

1. Dzisiaj odpust parafialny. Przypominam, że suma odpustowa będzie o godzinie 10.30 i Msza święta popołudniowa o godzinie 16.00. Bardzo serdecznie dziękuję ojcu duchownemu z naszego seminarium, księdzu Mariuszowi Woźnemu za głoszone dzisiaj kazania i przewodniczenie sumie odpustowej. Na sumie: Dziękuję również naszemu Chórowi Parafialnemu Świętego Józefa za uświetnienie dzisiejszej uroczystości swoim śpiewem; panu organiście, który na zastępstwie gorliwie nam posługuje; siostrze Ancilli za udekorowanie świątyni; ministrantom i osobom ze służby liturgicznej za posługę przy ołtarzu – na czele z ks. Piotrem. Podziękowania kieruję też pod adresem tych wszystkich, którzy noszą obrazy, figury, feretrony i baldachim; panów: Marcina Chmielowicza i Wojciecha Brzezińskiego za pomoc przy transmisji Mszy świętej oraz pani gospodyni. Na koniec dziękuję wszystkim Gościom, no i oczywiście moim Parafianom za wspólną modlitwę w dzisiejszym, radosnym dla nas dniu. Niech dobry Bóg będzie dla Was wszystkich nagrodą, a nasza patronka, Matka Boża Pocieszenia, źródłem radości i nadziei oraz pocieszenia na każdy dzień.

2. We wtorek – 8. września – przypada święto Narodzenia NMP, tradycyjnie zwane świętem Matki Boskiej Siewnej. Dlatego w tym dniu będziemy dziękować za zbiory i modlić się o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, a po Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie ziarna siewnego i nasion.

3. W przyszła niedzielę – 13. września – przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Dlatego o godzinie 15.10 będzie przeniesiona z dnia dzisiejszego zmiana tajemnic różańcowych, po której z figurą Matki Boskiej Fatimskiej pójdziemy w procesji wokół kościoła i odmówimy różaniec. O godzinie 16.00 będzie Msza święta.

4. Ojciec Święty Franciszek zatwierdził propozycję, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 została przeniesiona z Wielkiego Piątku (adoracja krzyża) na niedzielę 13. września, w okolicy święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na wspomniany cel.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Sportowej.

6. W najbliższą niedzielę – 13. września – o godzinie 14.00 na placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Muninie odbędzie się zebranie z udziałem pani Elżbiety Grunt – wójta Gminy Jarosław, poświęcone sprawom oświetlenia ulicznego w naszej miejscowości oraz rozdysponowania środków funduszu sołeckiego.