25 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujmy więc wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty; w środę wspomnienie świętego ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dlatego najpierw na Mszę świętą, a po niej na spotkanie zapraszam: w poniedziałek uczniów VIII klas szkoły podstawowej, we wtorek – VII.

4. Natomiast uczniów klas VI szkoły podstawowej, którzy rozpoczynają przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania – wraz ze swymi rodzicami – zapraszam na nabożeństwa w środę, a po nich na spotkanie organizacyjne.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Sebastian Leśniowski, pochodzący z naszej parafii z Sabiną Teresą Hołowacz, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 41 do 60.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem uczniowie naszej szkoły – pod opieką nauczycieli – w ramach akcji: „Pola Nadziei” będą zbierać ofiary na rzecz ludzi ciężko chorych, objętych opieką hospicyjną. Ze swojej strony zachęcam do hojnego i życzliwego włączenia się w to dzieło.