26 Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że dzisiaj po Mszach świętych, przed wejściem do kościoła, uczniowie naszej szkoły – pod opieką nauczycieli – będą zbierać datki w ramach akcji „Pola Nadziei”.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Wacława, męczennika; we wtorek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w środę wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek – świętych Aniołów Stróżów.

3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Bardzo serdecznie zachęcam do brania w nich udziału i w ogóle do odmawiania różańca. Tym bardziej, że za odmówienie cząstki różańca zyskuje się odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych, ilekroć odmawia się go w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie lub innej wspólnocie. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu (nawet lekkiego), spowiedź i Komunia święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Nabożeństwa październikowe w dni powszednie będą rozpoczynać się w kościele o godzinie 17.30 (z wyjątkiem pierwszego czwartku miesiąca), a po nich – około godziny 18.00 – będzie Msza święta. Natomiast w niedziele nabożeństwa te będą o godzinie 15.30. Dzieci będą otrzymywać okolicznościowe obrazki.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z tym w czwartek Msza święta będzie wyjątkowo o godzinie 17.30, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadziła róża pana Ludwika Wygnańca. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i zakończy Litanią do Krwi Pana Jezusa o godzinie 19.00 – w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, także z naszej parafii. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po niej rozpoczniemy odwiedziny chorych według porządku z miesiąca września. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę – w połączeniu z nabożeństwem październikowym – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed nabożeństwem pod chórem. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od godziny 16.30 do 17.30.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.20 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo październikowe i Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 61 do 77.