28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj – jak ogłaszałem tydzień temu – obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Z tej okazji po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana; w czwartek – świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek – świętej Jadwigi Śląskiej, zakonnicy. W tym dniu przypada też rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika – seniora. Pamiętajmy więc o nim w naszych modlitwach – szczególnie teraz, upraszając mu łaskę zdrowia; w sobotę wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w przyszłą niedzielę dzień świętego Łukasza, ewangelisty. Jest to też dzień szczególnej pamięci modlitewnej o całej służbie zdrowia, wszak święty Łukasz jest jej patronem. Zawsze, ale w dobie pandemii koronawirusa, tym bardziej – z różnych względów – nasza pamięć modlitewna z serca im się należy!

3. We wtorek – 13. października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godzinie 17.30 modlitwą różańcową z procesją wokół kościoła, a po nim będzie Msza święta. Serdecznie więc wszystkich zapraszam. Niech to będzie dla nas szczególna okazja do modlitwy o godne i owocne przeżycie renowacji misji parafialnych; w intencji prowadzącego Kapłana, a także radosnego świętowania czekającego nas Jubileuszu.

4. Tak, jak już nieraz – przy różnych okazjach – mówiłem, w przyszłą niedzielę (18. października), rozpocznie się w naszej parafii renowacja misji świętych. Poprowadzi ją – znany nam dobrze – ks. dr Piotr Baraniewicz (Oficjał Sądu Biskupiego w Przemyślu). Wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i na naszej parafialnej stronie internetowej.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na nabożeństwa, a po nich na spotkania organizacyjne zapraszam: w poniedziałek uczniów VIII klas szkoły podstawowej – razem ze swymi rodzicami; we wtorek – tylko uczniów VII klas, a w środę – VI.

6. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę września zebraliśmy 4 300 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! Dodam, że koszty związane z wykonaniem i montażem witraży zostały w pełni pokryte, za co należy Wam się wielka wdzięczność. Informuję też, że podczas ostatniego spotkania Rady Parafialnej, jej Członkowie postanowili, że kolejne ofiary – jakie będziemy zbierać – przeznaczone będą na wymianę nagłośnienia w kościele. Proszę więc o życzliwą, ofiarną pamięć.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Andrzej Marek Inglot, pochodzący z parafii w Ryszkowej Woli z Małgorzatą Inglot – z domu Winiarska, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.

8. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 96 do 126.

9. Jak wiecie pandemia koronawirusa przybiera na sile (nie będę tu wchodził w różne teorie i dyskusje). Bardzo jednak proszę o to, by nie zaprzestawać modlitwy o jej ustąpienie; nas o zachowanie od choroby. Poza tym, ponownie apeluję o przestrzeganie zaleceń sanitarnych – zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni (sam pilnuję tego, by nie brakowało potrzebnego do tego celu żelu). Jak zauważam, podczas nabożeństw w niedziele i dni powszednie prawie wszyscy stosują się do powyższych zaleceń. Gorzej jest w czasie pogrzebów, a przede wszystkim ślubów – proszę więc o zwrócenie na to uwagi. No i na koniec dodam, że przysłowia są mądrością narodów, a jest i takie, że: strzeżonego, Pan Bóg strzeże. Przede wszystkim zaś, pamiętajmy o przykazaniu miłości, dbając o siebie i o innych: kochaj bliźniego swego, jak siebie samego!