29 Niedziela Zwykła

1. Co roku, w przedostatnią niedzielę października – tym razem 18. października – rozpoczyna się Tydzień Misyjny, obchodzony pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. W dalszym ciągu więc obejmujmy modlitwą indywidualną, jak i wspólnotową – różańcową misje i misjonarzy. Niech ten czas będzie też dla nas szczególną zachętą do tego, byśmy swoim codziennym życiem głosili Dobrą Nowinę i na ile to możliwe, na różne sposoby, wspierali dzieło misyjne Kościoła. Z tego też względu składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na misje.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Jana Kantego, kapłana; w czwartek – świętego Jana Pawła II. W tym dniu podczas Mszy świętej odbędzie się obrzęd przyjęcia dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryi; w sobotę – błogosławionego Jana Wojciecha Balickiego, kapłana. W tym dniu na Mszy świętej odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów.

3. Dziesięć lat temu – w ostatnią niedzielę października – nasza nowa świątynia pw. świętego Józefa została konsekrowana, czyli na zawsze stała się Domem Bożym, Domem Modlitwy. W związku z powyższym, w przyszłą niedzielę będziemy dziękować za ten nasz piękny, parafialny dom rodzinny. W sposób szczególny uczynimy to podczas nabożeństwa październikowego. Serdecznie więc zapraszam na godzinę 15.30. Dodam, że mieliśmy ten Jubileusz obchodzić uroczyście pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, ale niestety, koronawirus i tutaj namieszał. W związku z tym wspomniana Uroczystość, połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i poświęceniem witraży, przeniesiona została na termin późniejszy.

4. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Proszę, by ktoś, kto ma taką wolę zabrał je do domu i po wypełnieniu składał u siostry w zakrystii. Bardzo proszę, by imiona pisać w mianowniku i w sposób wyraźny. Przy składaniu kartek każda osoba dowie się, którego dnia dane dusze – polecane w wypominkach – będą omadlane. Codziennie, przez cały listopad po Mszach świętych w dni powszednie w tych intencjach będziemy się modlić dziesiątkiem różańca. Natomiast w niedziele listopada o godzinie 15.40 w intencji wszystkich osób polecanych w wypominkach odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 127 do 149.

6. Bardzo proszę o wpłacanie prenumeraty na IV kwartał za czasopisma: „Niedziela” – 78 i „Źródło” – 65 złotych.