32 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasło tegorocznego Dnia brzmi:„Przywrócić nadzieję”.

2. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.40 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiona będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia za Wszystkich Zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – świętego Marcina z Tours, biskupa. W środę też też przypada Święto Narodowe – 102. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Niech to będzie dla nas – jak zawsze – dzień szczególnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla Polski i Polaków oraz wdzięczności względem tych, którzy na różne sposoby przyczynili się do odzyskania naszej wolności, niepodległości i suwerenności. Tym razem do tych intencji dochodzi prośba ks. abpa Adama Szala: zwracam się z prośbą i zachęcam wszystkich, aby11 listopada podjąć żarliwą modlitwę, ofiarować uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego. […] Wszystkich wiernych proszę, aby gromadząc się w dogodnej porze we wspólnotach rodzinnych, w „domowym wieczerniku”, wspólnie odmówili dziesiątek różańca (tajemnicę Zesłania Ducha Świętego). W sposób szczególny łączmy się duchowo za pośrednictwem radioodbiorników lub telewizji z Jasną Górą w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech ten dzień zjednoczy nas w duchowej trosce o losy naszego Narodu. Dodam, że w środę także w naszym kościele dołączymy się do tej modlitwy – w czasie Mszy świętej o godzinie 17.00 i po niej – w nowennie do naszego patrona, świętego Józefa; w czwartek wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

4. W sobotę przypada 8. rocznica śmierci ks. Adama Sudoła, który przez kilka lat był proboszczem w Muninie. Pamiętajmy więc o nim w naszych modlitwach.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Karol Michał Wojtuś, pochodzący z parafii w Makowisku z Aleksandrą Karoliną Hawryłko, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.

6. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na kolejne prace w naszej świątyni – tym razem na wymianę nagłośnienia. Przy okazji przypominam, że w obecnej sytuacji tym bardziej można to także uczynić na konto naszej parafii: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu. Oddział w Jarosławiu. Nr konta: 68 9096 0004 2001 0000 0794 0001. Na to konto można także wpłacać ofiary na ogrzewanie kościoła – w dalszym ciągu bez zmian – 20 złotych od rodziny na cały sezon grzewczy (z dopiskiem: „Na ogrzewanie kościoła”). Z wiadomych bowiem względów rejonowi w tym roku wspomnianych składek zbierać nie będą. Jeśli komuś trudno jest wpłacać na konto, to przez dwie kolejne niedziele ofiarę na ogrzewanie kościoła można będzie złożyć do skrzynki pod chórem. Gdyby też ktoś chciał, zamiast niedzielnych składek mszalnych, złożyć ofiarę na potrzeby związane z utrzymaniem parafii, to można to uczynić na subkonto parafii: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu. Oddział w Jarosławiu. Nr konta: 41 9096 0004 2001 0000 0794 0002. Pragnę też poinformować, że od trzeciej niedzieli października zebraliśmy 3 900 złotych (w tym jest też dar ołtarza rodziców młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania), za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! Podziękowania składam również pod adresem panów: Włodzimierza Warchoły i Wiesława Oronowicza za przygotowanie i uruchomienie systemu grzewczego kościoła oraz panów: Marcina Chmielowicza i Wojciecha Brzezińskiego za pomoc techniczną przy uruchomieniu kolejnej transmisji Mszy świętych z naszego kościoła.

7. Podziękowania kieruję też pod adresem osób, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicach: Świętej Królowej Jadwigi i Ogrodowej.