33 Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że dzisiaj i w następną niedzielę do skrzynki pod chórem można złożyć ofiary na ogrzewanie kościoła. Taka możliwość istnieje też poprzez konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu. Oddział w Jarosławiu. Nr konta: 68 9096 0004 2001 0000 0794 0001 z dopiskiem: „Na ogrzewanie kościoła”.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej; w środę – błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek – świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana; w sobotę – ofiarowania NMP; w przyszłą niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym – Uroczystość Chrystusa Króla. Dlatego za tydzień przed południem po Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Po sumie odmówimy dodatkowo „Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”, za co można zyskać odpust zupełny. Natomiast po południu o godzinie 15.30 odnowimy „Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, a później będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego za Wszystkich Zmarłych polecanych w wypominkach i o 16.00 Msza święta.

3. Ze względu na trwającą pandemię w tym miesiącu nie odbędą się spotkania organizacyjne, przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Eucharystii i Bierzmowania.

4. Informuję, że z dniem 31. 10. 2020 roku została rozwiązana umowa z dotychczasowym panem organistą… W związku z tym szukamy stałego organisty, który w dni powszednie oraz w niedziele, święta i uroczystości okolicznościowe będzie pełnił wspomnianą, ważną posługę (nie czas i miejsce, by mówić o odbytych rozmowach z pewnymi osobami, nawet dobrze Wam znanymi i rzekomo polecanymi…). Póki co – po podjętych przeze mnie decyzjach – mamy dwóch młodych panów, którzy na pewien czas owej posługi się podjęli. Jeden głównie w niedziele i święta, drugi w dni powszednie. Obaj, jeśli będzie potrzeba, służą nam posługą podczas ślubów i pogrzebów, za co Im bardzo dziękuję i życzę Bożego błogosławieństwa i opieki naszych Patronów!

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Kwiatowej i Jasnej.

6. Jak pamiętacie, 18. października tego roku, zmarł Stanisław Jasiewicz, nasz parafianin – tato ks, Arkadiusza, naszego rodaka. Wtedy – z pewnych względów – nie mogła być odprawiona Msza święta pogrzebowa. Obiecałem, że po ustaleniach z rodziną poinformuję Was, kiedy ona się odbędzie (takie mamy czasy i zawsze z ks. Piotrem jesteśmy z Wami Wszystkimi!). Miesiąc po pogrzebie – czyli 18. listopada (w środę) – zapraszam na Mszę świętą w naszym kościele o godzinie 14.00, a po niej na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przy grobie Zmarłego.