1 Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, a więc czas naszego szczególnego przygotowania się na spotkanie z Jezusem Chrystusem, Który ponownie przyjdzie na ziemię, aby nas sądzić. O tym przypomina nam pierwsza część Adwentu, trwająca do 16. grudnia. Druga jego część, od 17. grudnia, jest bezpośrednim przygotowaniem się do Świąt Bożego Narodzenia. Specjalną Mszą adwentową w dni powszednie są Roraty, które – jak zwykle – w pierwszej części Adwentu będą po południu o godzinie 17.00, natomiast w drugiej jego części będą rano o godzinie 07.00. Do udziału w tych Mszach zachęcam wszystkich, a przede wszystkim dzieci i młodzież. Wprawdzie w tym roku nie będą wylosowywane serduszka z dobrymi uczynkami, niemniej jednak, zachęcam dzieci, by przychodziły na Roraty z lampionikami i brały udział w procesjach na początku Mszy świętych. Jak słyszeliśmy w odczytanym przed chwilą Liście patronem tego roku liturgicznego jest święty Józef Sebastian Pelczar, a jego hasłem słowa: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” o czym będzie nam przypominało wyświetlane na ekranie okolicznościowe logo.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek święto świętego Andrzeja, Apostoła; w czwartek wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, kapłana; w przyszłą niedzielę – świętego Mikołaja, który zapowiedział swoją obecność w naszym kościele już w sobotę (05. grudnia) o godzinie 15.00. Szczególnie obiecał przyjść do Ministrantów, Dziewczęcej Służby Maryi oraz do dzieci, w imieniu, których listy do świętego Mikołaja napisała po raz kolejny nasza Akcja Katolicka. Myślę jednak, że – jak co roku – i do innych grzecznych dzieci także przyjdzie. Gdyby rodzice tych dzieci wcześniej chcieli porozmawiać ze świętym Mikołajem, to zainteresowanych zapraszam do zakrystii w sobotę od godziny 10.00 do 11.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek, po Mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą proszę, by poprowadzili bracia różańcowi z Róży pana Wiesława Oronowicza. Po różańcu rozpocznie się prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się Litanią do Krwi Pana Jezusa, z modlitwą o powołania, o godzinie 18.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00. Z wiadomych względów – zgodnie z zaleceniami – w dalszym ciągu nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych w ich domach. Przypominam, że jeśli jest jakakolwiek pilna potrzeba jesteśmy z ks. Piotrem gotowi do posługi po wcześniejszym zgłoszeniu. Dodam też, że wszystkich chorych postaramy się odwiedzić w ich domach przed Świętami Bożego Narodzenia – szczegóły ogłoszę w odpowiednim czasie. W sobotę po Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed nabożeństwami, a w piątek od 16.00 do 17.00.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, ale ze względu na pandemię, a przez to ograniczenia, co do ilości osób w kościele, nie będzie zmiany Tajemnic Różańcowych. Tak, jak poprzednio, proszę wymienić Tajemnice indywidualnie między Braćmi i Siostrami Różańcowymi, lub omadlać tę Tajemnicę, którą się ma do pierwszej, możliwej zmiany.

5. Przypominam, że w niedziele Adwentu przy stoliku pod chórem, a w dni powszednie, w zakrystii, można u Sióstr nabywać opłatki i świece na stół wigilijny.

6. W związku z okresem Adwentu zachęcam do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych. Specjalna księga wyłożona jest na stoliku pod chórem.

7. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicach: Wspólnej, Leśnej i Zielonej.