Święto Świętej Rodziny

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek Święto świętych Młodzianków, męczenników; w czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020. Msza święta dziękczynna z okolicznościowym nabożeństwem będzie odprawiona o godzinie 16.00. Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu: „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; w piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to początek Roku Pańskiego 2021. W tym też dniu obchodzi się Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą tak, jak w każdą niedzielę, czyli o 08.00. 10.30 i 16.00. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Hymn ten będziemy śpiewać podczas każdej Mszy świętej, jako pieśń do Ducha Świętego, przed Liturgią Słowa. Z racji Uroczystości w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy świętej o godzinie 17.00 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Karteczki z intencjami modlitewnymi proszę składać przed nabożeństwami pod chórem.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca stycznia, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które przed Świętami sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Przyjaznej, numery od 1 do 26.

5. Podziękowania kieruję też pod adresem osób, które przygotowały świąteczny wystrój świątyni i jej obejścia, a więc siostry Ancilli oraz panów: Jerzego Bałandy, Marcina Bałandy, Wojciecha Brzezińskiego, Andrzeja Gwoździa, Zdzisława Hnatowskiego, Pawła Krzeszowskiego, Marka Nowaka, Wiesława Oronowicza, Michała Serkisa, Krzysztofa Siary, Józefa Siedlarza, Włodzimierza Warchoły, Roberta Wilczyńskiego i Tadeusza Plęsa. Dziękuję też naszemu Chórowi Parafialnemu Świętego Józefa oraz tym wszystkim osobom i wspólnotom, które włączyły się w uroczystą oprawę świątecznej liturgii. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem osób, które ofiarowały choinki.