Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Bezpośrednio po Mszy świętej – w ramach modlitwy w intencji rodzin i naszej wspólnoty parafialnej – odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy (wody wprawdzie nie mogliśmy poświęcić w Wigilię Paschalną, ale, jak pamiętacie, poświęciłem ją z racji Uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – przez tydzień po tym wydarzeniu, każdy, kto tylko chciał, mógł ją sobie zabrać do domu. Jeśli jednak ktoś potrzebuje wody święconej, np. do poświęcenia domu, to proszę podejść do kaplicy chrztu z odpowiednim pojemnikiem i nabrać sobie). Przypominam, że kredę i kadzidło można dzisiaj nabyć u Sióstr przy stoliku pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji oraz dzisiejsza składka mszalna przeznaczone będą na misje. W ten sposób, także i my, włączymy się w różnoraką pomoc misjom.

2. Jeśli chodzi o transmisje internetowe z naszego kościoła to pragnę poinformować, że jak na razie jako ostatnia, transmitowana będzie na żywo dzisiejsza Msza święta – suma o godzinie 10.30. Następne transmisje będą przeprowadzane tylko z okazji różnego rodzaju Uroczystości i Świąt, o czym wcześniej poinformuję.

3. Można powiedzieć, że od kilkunastu lat naszą parafialną tradycją było to, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego ogłaszałem porządek wizyty duszpasterskiej, po czym w dni powszednie rozpoczynała się tzw. „Kolęda”. W tym roku – z wiadomych względów – nie może się ona odbyć. Od marca, po dzień dzisiejszy, możemy się spotykać w tzw. reżimie sanitarnym (na różne sposoby ograniczano ilość osób w świątyniach – z tego względu był okres, kiedy w niedziele i Święta było w naszym kościele więcej Mszy świętych; Parafia była i jest dzielona przeze mnie na rejony, na poszczególne Msze święte; musieliśmy i musimy dezynfekować dłonie i uczestniczyć w nabożeństwach z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zachowywać tzw. dystans). Dzisiaj też mamy tzw. limit osób i jesteśmy podzieleni rejonami na poszczególne Msze święte. Dlatego, by mimo wszystko móc połączyć się duchowo – w nawiązaniu do tradycji „Kolędy” – dzisiaj po każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa Rodzin i naszej Parafii. Co więcej, po powrocie do domu zachęcam Was, byście w ramach rodziny – Domowego Kościoła, zebrali się razem i odmówili stosowną modlitwę. Może to być ta, którą umieściłem na naszej parafialnej stronie internetowej, lub dowolna – przez Was wybrana (niech do tej mojej prośby dołączą także Ci, którzy łączą się z nami poprzez internet). Wszelkie szczegóły dotyczące tego obrzędu są na naszej, wspomnianej stronie. Zewnętrznym znakiem tej naszej łączności niech będą dwie książeczki (1. Diecezjalna – nawiązująca do przeżywanego Roku Duszpasterskiego; 2. Parafialna – ta, którą przygotowałem, jako pamiątkę 10-lecia poświęcenia naszego nowego kościoła oraz związanych z tym Jubileuszem wydarzeń). Członkowie Rady Parafialnej będą rozdawać te książeczki w kościele przez dwie kolejne niedziele, czyli 10. i 17. stycznia 2021 roku. Przy okazji mam tylko jedną prośbę – jeśli w domu, czy mieszkaniu jest więcej osób niż jedna, to proszę ustalić, kto z przedstawicieli danej rodziny weźmie owe książeczki, by nie było tak, że w jednym z domów będzie ich kilka, czy kilkanaście, a w innych zabraknie. Dla jasności dodam, że przekazanie tych książeczek nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami!