2 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa – patrona tego roku liturgicznego; w czwartek – świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2. Jutro – w poniedziałek – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Trwajcie w Mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Zakończy się on świętem Nawrócenia świętego Pawła Apostoła (25. stycznia). Kto w czasie trwania tego Tygodnia będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność – a takie będzie miało miejsce w naszym kościele m.in. w środę (20. stycznia) podczas nowenny do świętego Józefa – i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dlatego najpierw na Mszę świętą, a po niej na spotkanie organizacyjne w kościele zapraszam: w poniedziałek uczniów klas VI; we wtorek – VII.

4. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24. stycznia 2021 r. „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach – także i w naszym – po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Kolejowej, numery od 31 do 48.

6. Przypominam, że także dzisiaj Członkowie Rady Parafialnej rozdają w kościele książeczki (diecezjalną i parafialną). Proszę, by jedna osoba reprezentująca daną rodzinę, zabrała je do domu. Jeśli wiecie, że ktoś z waszych rodzin, znajomych czy sąsiadów z różnych względów nie jest obecny w kościele i nie może tych książeczek odebrać osobiście, to proszę byście dla nich je zabrali i pozdrowili od naszej wspólnoty parafialnej.