Ogłoszenie

Gdy Jan został uwięziony, przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. […] Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni zostawili ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi i poszli za Nim (z niedzielnej Ewangelii).

Ze względu na obowiązujące zarządzenie, że w kościele może być jedna osoba na 15. metrów kwadratowych – w naszym kościele 52 osoby (w starym kościółku 12) – ponownie proszę o stosowanie się do podziału Parafii na rejony, na poszczególne Msze święte, by limitu osób nie przekraczać.

Na 3 Niedzielę Zwykłą Rok „B”

24. 01. 2021 r.

proponuję następujący podział:

Godzina 08.00 Mieszkańcy ulic: Jasnej, Kolejowej, Krótkiej, Leśnej, Morawskiej, Przyjaznej, Słonecznej, Wąskiej, Wspólnej, Zielonej;

Godzina 10.30 – Mieszkańcy ulic: Dębowej, Długiej, Kwiatowej, Ogrodowej, Pogodnej, Południowej, Różanej, Spacerowej, Świętej Królowej Jadwigi, Wrzosowej;

Godzina 16.00 – Mieszkańcy ulic: Jarosławskiej, Sportowej, Szkolnej, Wodnej, 3-go Maja w Muninie oraz 3 Maja i Zbożowej w Jarosławiu.

Przypominam, że wyznaczenie rejonów nie oznacza nałożenia obowiązku przyjścia do kościoła. W dalszym ciągu proszę bowiem o roztropność, korzystanie z ogłoszonej przez ks. abpa Adama Szala dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i w święta nakazane (w zgodzie z własnym sumieniem). Osoby, które przyjdą do kościoła bardzo proszę, wręcz zobowiązuję do zachowania wszelkich zasad higieny, w tym do dezynfekowania dłoni po wejściu do kościoła, uczestnictwa w obrzędach liturgicznych z zakrytymi ustami i nosem oraz zachowywania dystansu.

Ks. Janusz Trojnar – proboszcz