Poniedziałek Wielkanocny

1. Podziękowania:

  • Służbie liturgicznej, na czele z ks. Piotrem: ministrantom i lektorom oraz poszczególnym wspólnotom parafialnym i osobom, za uroczystą oprawę liturgiczną podczas Triduum Sacrum, w czasie procesji rezurekcyjnej oraz w Święta;
  • Panu organiście i Chórowi Parafialnemu pod batutą pani Magdaleny – za uświetnienie śpiewem naszych uroczystości;
  • Naszym Siostrom Służebniczkom, w tym roku szczególnie siostrze Ewie, za wystrój kościoła, Kaplicy Ciemnicy i Bożego Grobu;
  • Panom: Włodzimierzowi Warchole, Józefowi Siedlarzowi, Tadeuszowi Żołnierzowi, Michałowi Serkisowi, Tomaszowi Lubasowi i Wojciechowi Brzezińskiemu za różnorodną pomoc w pracach przedświątecznych;
  • Panom: Marcinowi Chmielowiczowi i Wojciechowi Brzezińskiemu za przeprowadzanie transmisji na żywo z naszego kościoła;
  • Państwu Gmyrkom za bratki do kościoła i w jego obejściu.

2. Rozpoczęliśmy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Zachęcam do udziału w Mszach świętych, szczególnie tych, którzy nie mogli być w Święta. Z okazji Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W najbliższą niedzielę – Święto Bożego Miłosierdzia – będzie pięć Mszy świętych: o godzinie 07.30, 09.00, 10.30, 12.00 i 16.00. Podział parafii na rejony, na poszczególne Msze święte umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej. Przypominam, że w kościele dalej obowiązuje limit 39. osób na poszczególnych nabożeństwach. Po Mszach świętych w tym dniu będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

4. Z wiadomych względów nie będzie kwietniowej zmiany tajemnic różańcowych. Proszę tej zmiany dokonać indywidualnie między sobą lub zachować te same tajemnice różańcowe do następnej zmiany.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę, na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Wąskiej, numery od 13 do 28.

6. Jutro – we Wtorek Wielkanocny – nasza Parafia jest włączona w archidiecezjalną adorację Najświętszego Sakramentu. Jej główną intencją jest usilna prośba oraz modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, a także modlitwa za powołanych. Porządek adoracji – według ulic i kolejnych godzin – jest wywieszony na tablicach ogłoszeń oraz umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Bardzo proszę, by się z nim zapoznać. Jeśli ktoś nie będzie mógł być w kościele w wyznaczonych godzinach, oczywiście może przyjść w czasie dla siebie dogodnym. W sposób szczególny do włączenia się w adorowanie Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie zachęcam tych, którzy z różnych względów nie mogli tego uczynić podczas Triduum Sacrum. Dodam, że adoracja rozpocznie się po dodatkowej Mszy świętej, która będzie o godzinie 08.00, a zakończy przed Mszą świętą o godzinie 18.00.

7. Na tablicy ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej umieszczona jest informacja na temat Powszechnego Spisu Ludności.