Ogłoszenie

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam” (z niedzielnej Ewangelii).

Ze względu na obowiązujące zarządzenie, co do ilości osób mogących wziąć udział w nabożeństwach: jedna osoba na 20. metrów kwadratowych (w naszym nowym kościele 39. osób), proponuję na najbliższą niedzielę następujący podział Parafii, na poszczególne Msze święte:

3 Niedziela Wielkanocna – 18. 04. 2021 r.

Godzina 08.00 – Mieszkańcy ulic: Dębowej, Długiej, Kwiatowej, Ogrodowej, Pogodnej, Południowej, Różanej, Spacerowej, Świętej Królowej Jadwigi, Wrzosowej;

Godzina 10.30 – Mieszkańcy ulic: 3-go Maja w Muninie oraz 3 Maja i Zbożowej w Jarosławiu, Jarosławskiej, Sportowej, Szkolnej, Wodnej;

Godzina 16.00 Mieszkańcy ulic: Jasnej, Kolejowej, Krótkiej, Leśnej, Morawskiej, Przyjaznej, Słonecznej, Wąskiej, Wspólnej, Zielonej.

Wyznaczenie rejonów nie oznacza nałożenia obowiązku przyjścia do kościoła. W dalszym ciągu proszę bowiem o roztropność, korzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i w święta nakazane, tak, by limitu 39. osób dla naszego kościoła nie przekraczać.

Osoby, które przyjdą do kościoła bardzo proszę, wręcz zobowiązuję do zachowania wszelkich zasad higieny, w tym do dezynfekowania dłoni po wejściu do kościoła, uczestnictwa w obrzędach liturgicznych z zakrytymi ustami i nosem oraz zachowania zalecanej odległości od siebie. Tych, którzy pozostaną w domach, zachęcam do włączania się w modlitwę poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.

Ks. Janusz Trojnar – proboszcz