Ogłoszenie

Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem (z niedzielnej Ewangelii).

Ze względu na obowiązujące zarządzenie, co do ilości osób mogących wziąć udział w nabożeństwach: jedna osoba na 15. metrów kwadratowych – w naszym nowym kościele 52. osoby, (w starym kościółku 12), proponuję następujący podział Parafii, na poszczególne Msze święte:

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
30. 05. 2021 r.

Godzina 08.00 Mieszkańcy ulic: Jasnej, Kolejowej, Krótkiej, Leśnej, Morawskiej, Przyjaznej, Słonecznej, Wąskiej, Wspólnej, Zielonej;

Godzina 10.30 – Mieszkańcy ulic: Dębowej, Długiej, Kwiatowej, Ogrodowej, Pogodnej, Południowej, Różanej, Spacerowej, Świętej Królowej Jadwigi, Wrzosowej;

Godzina 16.00 – Mieszkańcy ulic: 3-go Maja w Muninie oraz 3 Maja i Zbożowej w Jarosławiu, Jarosławskiej, Sportowej, Szkolnej, Wodnej.

Wyznaczenie rejonów nie oznacza nałożenia obowiązku przyjścia do kościoła. W dalszym ciągu proszę bowiem o roztropność, korzystanie z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i w święta nakazane.

Osoby, które przyjdą do kościoła bardzo proszę, wręcz zobowiązuję do zachowania wszelkich zasad higieny, w tym do dezynfekowania dłoni po wejściu do kościoła, uczestnictwa w obrzędach liturgicznych z zakrytymi ustami i nosem oraz zachowania zalecanej odległości od siebie. Tych, którzy pozostaną w domach, zachęcam do włączania się w modlitwę poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.

Ks. Janusz Trojnar – proboszcz