Boże Ciało

1. Przypominam, że po Mszy świętej o godzinie 08.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Nowennę ku Jego czci; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa i procesja wokół kościoła (za udział w tej procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami); po południu o godzinie 16.00 Msza święta.

2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze święte w dni powszednie będą o godzinie 18.00, a po nich nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W niedzielę zaś procesja ta będzie miała miejsce po sumie. Zapraszam do udziału w tych nabożeństwach, w sposób szczególny zachęcam dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami. Tak, jak dzisiaj, tak i w czasie Oktawy podczas procesji niesione będą tylko chorągwie i baldachim.

3. Przypominam, że jutro – w piątek – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

4. Kolejne przypomnienie – otóż w dniach od 28. lipca do 02. sierpnia planowana jest wycieczko-pielgrzymka. Zwiedzilibyśmy wtedy Toruń, Malbork, Gietrzwałd i Trójmiasto. Byłby też jeden dzień wypoczynku nad Bałtykiem. Koszt wyjazdu to 990 złotych – cena obejmuje: przejazd autokarem klasy turystycznej, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje i 1 obiad oraz opiekę pilota, a także System Tour Guid. Zapisywać można się u mnie do niedzieli – 13. czerwca – włącznie (zapisanych jest już 24 osób). Koszt wpisowego wynosi 300 złotych. Wyjazd organizuje Biuro Podróży Matteo Travel z Rzeszowa. Wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicach ogłoszeń i naszej parafialnej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam i zachęcam do wyjazdu. Zachęćcie też swoich krewnych i znajomych.