10 Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że dzisiaj  o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie świętej Jadwigi, królowej; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku – jak już wiecie – przypada 100-tna rocznica poświęcenia naszej Ojczyzny NSPJ. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Mszę świętą o godzinie 18.00, po której podczas okolicznościowego nabożeństwa dokonamy odnowienia tegoż Aktu. Przypominam też, że za odmówienie w tym dniu Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Z racji Uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. W dalszej części oktawy Bożego Ciała Msze święte w dni powszednie będą o godzinie 18.00, a po nich nabożeństwa czerwcowe i procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału, szczególnie dzieci i młodzież. W czwartek zakończenie oktawy – błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków o tej samej porze.

4. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.30 – w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym – odbędzie się drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie i po nim Msza święta. Serdecznie zapraszam.

5. Również w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek, jako wsparcie budowy sanktuarium świętego Jana Pawła II w stolicy diecezji Doume’-Abong’ Mbang w Kamerunie, której ordynariuszem jest pochodzący z naszej Archidiecezji ks. bp Jan Ozga.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w minionym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00  do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy 3-go Maja w Muninie, numery od 78 do 95.