12 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:  w poniedziałek wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.

2. W środę  – 23. czerwca – obchodzić będziemy Dzień Ojca. Dlatego podczas nabożeństwa czerwcowego i nowenny do świętego Józefa, szczególnego patrona ojców, będziemy się modlić w intencji ojców – by żywym Pan Bóg błogosławił, święty Józef miał ich w swojej opiece, a zmarli, by mogli cieszyć się oglądaniem twarzą w twarz Ojca niebieskiego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. W piątek – z okazji zakończenia roku szkolnego – Msza święta dla wszystkich uczniów naszej szkoły będzie odprawiona o godzinie 08.00. Zapraszam także rodziców dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców. Z tej też racji okazja do spowiedzi będzie codziennie, pół godziny przed Mszą świętą.

4. W tym roku nasz rodak – ks. Adam Chrząszcz – obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 będzie przewodniczył uroczystej Mszy świętej, na którą serdecznie zapraszam.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Mateusz Karol Pietryna, syn Grzegorza i Marty Cienka, pochodzący z naszej parafii z Andżeliką Wioletą Waszczeniuk, córką Jarosława i Barbary Wójtów, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

6. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy3-go Maja w Muninie, numery od 127 do 149.

7. Osoby, które zapisały się na naszą pielgrzymko-wycieczkę, która odbędzie się po naszym Kraju w dniach od 28. lipca do 02. sierpnia zapraszam w czwartek na Mszę świętą o godzinie 18.00 i spotkanie organizacyjne po niej. Gdyby ktoś chciał się jeszcze dołączyć, są wolne miejsca. Zapraszam i zachęcam.

8. Pragnę poinformować, że – tak, jak ogłaszałem wcześniej – na prośbę Akcji Katolickiej, na parkingu asfaltowym przy naszym cmentarzu został wystawiony kontener na makulaturę. Zachęcam do tego, by do niego wrzucać wspomnianą makulaturę, wszak dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na wybudowanie kolejnej studni w krajach misyjnych, gdyż – jak już niejednokrotnie mówiłem i o czym wiemy – brak wody należy tam do jednego z najważniejszych problemów.