13 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o godzinie 08.00 i 18.00. Składka mszalna z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to także dzień imienin ks. Piotra, dlatego pamiętajmy o nim w naszej modlitwie; w sobotę święto świętego Tomasza, apostoła.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadziła Róża pani Renaty Smorąg. Po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Krwi Pana Jezusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po której odwiedzimy chorych w ich domach, według porządku z pierwszego piątku czerwca. Gdyby byli inni chorzy potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne proszę składać na karteczkach przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od 17.00 do 18.00.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie – Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta. Składki mszalne z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na WSD w Przemyślu.

4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Mateusz Karol Pietryna, pochodzący z naszej parafii z Andżeliką Wioletą Waszczeniuk, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.

5. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe w domach na ulicy3-go Maja w Muninie, numery od 150 do 185.

6. Przypominam, że na parkingu asfaltowym przy naszym cmentarzu wystawiony jest kontener na makulaturę. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na wybudowanie kolejnej studni w krajach misyjnych, gdyż brak wody należy tam do jednego z najważniejszych problemów.

7. W dniach od 04. do 15. lipca 2021 r. będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji III Diecezjalną Sztafetę Różańcową, której patronuje i błogosławi ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski. Wierni ze wszystkich parafii zaproszeni są do udziału w tym wydarzeniu. Nasza parafia w sposób szczególny w środę – 07. lipca – o godzinie 00.40.