14 Niedziela Zwykła

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz o 16.00 Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek – świętego Jana z Dukli, kapłana – patrona naszej archidiecezji.

3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Marcin Jan Benc, syn Andrzeja i Ewy Trojnar, pochodzący z parafii w Makowisku z Moniką Agnieszką Krzesińską, córką Henryka i Beaty Szymuś, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

4. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę. Natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: 3 Maja i Zbożowej w Jarosławiu..

5. Bardzo proszę o wpłacanie prenumeraty na III kwartał za czasopismo: „Niedziela” – 78 złotych.

6. W ubiegłą niedzielę w godzinach popołudniowych przy naszym kościele został znaleziony zegarek. Jest do odebrania w zakrystii.

7. Na koniec ogłoszenie, które jest dla mnie trudnym i przykrym do wypowiedzenia. Już kilkakrotnie mówiłem wam, że dla mnie kradzież jest czymś nie do zrozumienia – tym bardziej, gdy jest ona dokonywana na cmentarzu. W ten sposób okrada się bowiem nie tylko żywych, którzy dbają o groby swoich bliskich, ale także tych, którzy na cmentarzu spoczywają – jako chrześcijanie, katolicy wierzymy przecież w to, że ich dusze żyją, a ich ciała w grobach oczekują chwili zmartwychwstania. Tymczasem co chwilę słyszę, że są kradzione z grobów kwiaty, znicze i wkłady do zniczy. Już nie wspomnę o kradzionej wodzie (mówiłem już kiedyś o 120 kubikach i o tym, że sam naszedłem osoby wywożące wodę w beczkach). Ostatnio do kontenerów wywożone są różnego rodzaju śmieci, w tym nawet części samochodowe. W obecnej sytuacji związanej z opłatą za śmieci jest to tym bardziej trudne do zrozumienia, gdyż bez względu na to, czy przy domu ktoś wystawi jeden worek ze śmieciami, czy dziesięć worków, opłata jest taka sama. Co więcej, w obejściu kościołów i na cmentarzu zostały zamontowane lampy zapalające się „na ruch” – na cmentarzu, po kilku zaledwie dniach, zostały zniszczone. W związku z powyższym obecnie na cmentarzu został zamontowany monitoring. Jeśli zajdzie potrzeba będzie jeszcze więcej kamer. Informuję więc o tym z tego miejsca, by ktoś nie był niemile zaskoczony zrobionym zdjęciem, łącznie z osobami, które już są na zdjęciach, gdy wynoszą złożoną na cmentarzu kostkę chodnikową.