15 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek – świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek – świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – NMP z Góry Karmel.

2. We wtorek – trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Dlatego o godzinie 18.00 będzie Msza święta, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Różaniec. Podczas tego nabożeństwa będziemy się łączyć duchowo z Pieszą Pielgrzymką z Przemyśla na Jasną Górę.

3. Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca, dlatego podczas Mszy świętych odbędzie się specjalna składka na tacę na rzecz dalszych prac przy naszej świątyni. Przy okazji pragnę poinformować, że w trzecią niedzielę czerwca zebraliśmy 3 600 złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! Dodam też, że z firmą, która ma wymieniać nagłośnienie w naszym kościele jesteśmy umówieni na rozpoczęcie prac 09. sierpnia.

4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Marcin Jan Benc, pochodzący z parafii w Makowisku z Moniką Agnieszką Krzesińską, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.

5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Świętej Królowej Jadwigi i Ogrodowej.