16 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie błogosławionego Czesława, kapłana; w czwartek święto świętej Marii Magdaleny; w piątek – świętej Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy – patronki Europy; w sobotę wspomnienie świętej Kingi, dziewicy.

2. W związku z rozpoczętym dzisiaj 22. Tygodniem Świętego Krzysztofa, obchodzonym pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia” i ze wspomnieniem świętego Krzysztofa – patrona kierowców – obchodzonym 25. lipca, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia MIVA Polska, które wspiera polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

3. Od poniedziałku do czwartku (19-22. 07. 2021 r.) odbędzie się zbiórka elektrośmieci – sprzęt elektryczny i elektroniczny (RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na misje w najbiedniejszych krajach świata (Zambia, Kamerun, Kenia) oraz dla naszych Rodaków, którzy pozostali na Wschodzie (Ukraina, Białoruś, Kazachstan). Wspomniane rzeczy można składać na naszym parkingu asfaltowym, przy cmentarzu – w wyznaczonym miejscu. Firma Green Office Ecologic odbierze je w czwartek o godzinie 13.00 – proszę o tym pamiętać i nie przekroczyć tego czasu. I druga prośba – jeśli ktoś tylko może, to proszę przywozić te rzeczy w środę, a nawet w czwartek, gdyż już nieraz było tak, że składowany sprzęt – tym bardziej przy drodze – powodował, że niektóre osoby, mówiąc delikatnie, wykazywały zbytnie zainteresowanie nim.

4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Kwiatowej i Jasnej.

5. W sobotę – 24. lipca – od godziny 17.20 do godziny 20.00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym, w związku z odbywającym się VII Biegiem Koniczynki, organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Munina. Dotyczy to ulic: 3-go Maja, Południowej, Spacerowej, Przyjaznej i Długiej.