17 Niedziela Zwykła Rok „B”

1. Przypominam, że dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Dzisiaj też w sposób szczególny w modlitwach pamiętamy o ks. biskupie Krzysztofie Chudzio, z racji jego imienin.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i ludzi starszych; w czwartek – świętej Marty; w sobotę – świętego Ignacego z Loyoli, kapłana.

3. We wtorek – 27. lipca – wypada 28. rocznica śmierci księdza kanonika Stanisława Sondeja, wieloletniego proboszcza w Muninie. Dlatego też w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca, dlatego o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16.00 Msza święta.

5. W ostatnim czasie byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia. W związku z tym, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych, zbierane będą do puszek ofiary na rzecz powodzian.

6. Za tydzień rozpoczyna się miesiąc sierpień, dlatego – w nawiązaniu do wieloletniego już zwyczaju – pod chórem wyłożona jest księga abstynencka na tenże miesiąc oraz deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcam do włączenia się w dzieło abstynenckie.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Sebastian Łukasz Kwaterczak, syn Stanisława i Jadwigi Buksa, pochodzący z parafii w Tapinie z Michaliną Marią Wysocką, córką Mieczysława i Marii Plęs, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

8. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicy Spacerowej.

9. Na stoliku pod chórem wyłożone są folderki „Lato z misjonarzem” przedstawiające misjonarzy pochodzących z naszej Archidiecezji i zapraszające do modlitwy w ich intencji. Zachęcam do tego, by je zabrać do domu.

10. Osobom, które wybierają się na naszą parafialną pielgrzymkę przypominam, że wyjeżdżamy w środę – 28. lipca – z parkingu przy naszym kościele. Zmieniona jest jednak godzina wyjazdu. Wyjeżdżamy bowiem nie o godzinie 22.00, ale o godzinie 20.30.