18 Niedziela Zwykła rok „B”

1. Przypominam, że dzisiaj o godzinie 15.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz o godzinie 16.00 Msza święta. Po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz osób poszkodowanych w powodziach.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę wspomnienie świętego Jana Marii Vianney’a, kapłana – patrona kapłanów, szczególnie proboszczów; w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, który proszę, by poprowadziła Róża pani Agaty Plęs. Po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i jej zakończenie Litanią do Krwi Pana Jezusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godzinie 19.30. W piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 07.00, po której odwidzimy chorych w ich domach, według porządku z miesiąca lipca. Gdyby byli inni chorzy, potrzebujący odwiedzin, proszę o ich zgłoszenie. W sobotę po Mszy świętej będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne proszę składać na karteczkach przed Mszą świętą pod chórem. Okazja do spowiedzi, jak zawsze w dni powszednie, pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od 17.00 do 18.00.

4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Sebastian Łukasz Kwaterczak, pochodzący z parafii w Tapinie z Michaliną Marią Wysocką, pochodzącą z naszej parafii – zapowiedź II.

5. Z racji rozpoczętego miesiąca sierpnia przypominam, że pod chórem wyłożona jest księga abstynencka oraz deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

6. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę, natomiast w sobotę na godzinę 09.00 do sprzątania świątyni zapraszam osoby zamieszkałe na ulicach: Wspólnej, Leśnej i Zielonej.

7. W związku ze zbliżającą się kolejną falą pandemii i możliwością jej szybkiego rozprzestrzeniana się na terenie Gminy Jarosław – gdzie zostało zaszczepionych około 30% mieszkańców – Pani Wójt przekazuje komunikat OSP o akcji szczepień, który mówi między innymi o tym, że ramach programu: „Szczepimy się z OSP” w Muninie powstanie tymczasowy punkt szczepień przeciw Covid-19. Będzie on funkcjonował w niedzielę (08. sierpnia 2021 r.), w budynku Szkoły Podstawowej, w godzinach od 08.00 do 13.00. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła się zaszczepić bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty. Po dzisiejszych Mszach świętych – przy wejściu do kościoła – strażacy będą udzielali dodatkowych informacji oraz zbierali potencjalną liczbę osób chętnych do szczepienia. Wszelkie szczegóły umieszczone są na tablicy ogłoszeń